13. dubna 2017 • 20:10

Komplikace pro Čechy. Národní tým na MS neposílí Zacha ani Gudas

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Špatné zprávy pro českou reprezentaci. Posilování pro mistrovství světa o borce z NHL drhne. „Nějak moc se to nerýsuje,“ oznámil po výhře nad Norskem 6:3 trenér Josef Jandač. Jakub Voráček s Jakubem Kindlem a Petrem Mrázkem dostali zelenou, tam všechno klaplo. Pavel Zacha s Radko Gudasem ale nepřiletí, neprošli výstupními prohlídkami ve svých klubech.V případě řízného beka Philadelphie Gudase to nemusí být ještě stoprocentní verdikt. „Budeme čekat, jestli se situace ještě třeba nějak nezmění. Malá naděje tam ale ještě je,“ poznamenal Jandač.

U útočníka Pavla Zachy z New Jersey Devils šance padly. „Tam nevíme nic. On s námi vůbec nekomunikuje a zprávu jsme se dozvěděli jen přes manažera. Pavel nebere telefony a my nevíme, jak se k němu dostat. Neprošel zdravotními prohlídkami a tím to pro nás končí,“ vysvětlil reprezentační trenér.

V sezoně měl Zacha problémy s otřesem mozku, ale v závěru NHL nastupoval za Devils bez problémů. „Dohrával všechny zápasy v první a ve druhé pětce a nakonec neprošel,“ pokrčil rameny Jandač.

Tím pádem nebude ze stávajícího kádru nejspíš nikoho vyřazovat. Z nominace vypadne jenom zraněný útočník Pavel Musil a odjede i brankář Matěj Machovský, protože od úterý se k reprezentaci připojí Petr Mrázek. „Budeme se o týmu teď ještě bavit, ale spíš nikdo neodejde. Zbývají nám už jen hráči ve finále v KHL a v extralize. Mohou být zranění, různě domlácení,“ dodal hlavní trenér.

Během příštího týdne se připojí k týmu kromě Mrázka i Jakub Kindl, Jakub Voráček bude nejspáš k dispozici až před Českými hrami v Českých Budějovicích.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze