Pavel Bárta
1. března 2018 • 04:59

Češi, odvažte se! Na MS mají jet mladší hráči i střelci bez zábran

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Fakta MS: Rusko má postup na dosah, Afrika poprvé slaví Fakta MS: Rusko má postup na dosah, Afrika poprvé slaví
Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Martin Erat a Ondřej Němec odpískali konec reprezentační kariéry. Po zklamáních, jaké zažil český tým na olympiádě v Koreji, to bývá celkem obvyklé. Ale národní celek beztak potřebuje posilující infuzi mladé mízy. Ví to naštěstí i trenér Josef Jandač. „Musíme vybrat mladší tým, energické mužstvo, které by zvládlo zátěž, jaká nás na mistrovství světa čeká,“ naznačil po návratu. Nejde jen o nejbližší šampionát, ale o něj tu jde v první řadě. Jak může vypadat česká sestava na mistrovství světa?Šňůra neúspěchů už je dlouhá skoro jak Öresundský most, který spojuje dějiště příštího mistrovství světa Kodaň se švédským Malmö. Poslední medaili na velkém turnaji získali Češi před šesti lety v Helsinkách, kde skončili třetí.

Od olympijského bronzu v Turíně uplynulo dvanáct let, i když mužstvo nabité hvězdami pasovali na zlato. Tentokrát byla při absenci hráčů NHL šance na medaili větší než jindy. Ale stejně nic. Situace si žádá změnu, osvěžení, nový náboj. Takže otevřít okna dokořán a trochu se rozhýbat. Nevaž se, odvaž se.

„Když si vezmu zpět turnaje, kdy jsme postoupili přes čtvrtfinále, tak jsme pak nedali ani gól. Dvacítky taky postoupily a taky se to nedotáhlo. Pokaždé je to jiný tým, jiná situace, ale výsledek je podobný,“ uznal trenér Josef Jandač. Seniorský tým až do boje o bronz s Kanadou na olympiádě v Koreji (4:6) v předešlých pěti zápasech v semifinále nebo o třetí místo ani jednou neskóroval.

Možnosti z NHL

Jedno z hlavních zadání je tedy jasné. Kostra mužstva by se měla stavět na hráčích, kteří se nebojí, nenechají se až příliš svazovat opatrností hokejových profesorů a námitkami údajně pokročilých analytiků. I proto umějí dávat góly.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze