Jaroslav Kalina
2. května 2018 • 18:08

Češi před MS: Gudas slyšel dobrý den, Hrachovina poznal pana Plekance

Reklama
TOP VIDEA
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mladí dravci se seznamovali se zkušenými borci. Kompletní složení české hokejové reprezentace, která zítra vyrazí do dějiště mistrovství světa, se sešlo v O2 areně. Na srazu nechyběly zkušené posily z NHL, ani mladíci chystající se na svůj premiérový šampionát. S ostřílenými reprezentanty se někteří debutanti viděli poprvé v životě a tak váhali nad tím, jak je pozdravit. O vtipné seznámení se postaral třetí gólman Dominik Hrachovina, který  uvedl obránce Radka Gudase do menších rozpaků. Sestav vlastní tým na MS v hokeji a hraj o 140 tiscí korun i ty! >>Na loňském mistrovství byl velkou oporou, nyní by měl zadák Radko Gudas tuto roli zopakovat i v Dánsku. O tom, že má převzít otěže národního týmu, si je dobře vědom a hodlá odevzdat maximum. "Kdykoliv jsem mohl, byl jsem ochotný nároďáku pomoct. Nad tím, že bych nepřijel, jsem vůbec neváhal. Jsem zdravý a chci pomoct, jak nejlépe umím," řekl odhodlaně rodák z Kladna. 

Na starost dostal Gudas tým plný reprezentací neošlehaných mladíků. Český bourák z Philadelphie se s mladými puškami určitě nudit nebude. Hned na prvním setkání na něj zajímavě zapůsobili. „Začali dobře. V kabině mi řekli dobrý den. Nevím, co si o tom mám myslet,“ rozesmál Gudas hlouček novinářů. „Ale v pohodě. Myslím, že se po pár trénincích osmělí, všechno si sedne a bude to fajn,“ řekl.

S jakými pocity přišel do šatny jeden z mála hráčů bez reprezentačního startu? "Vůbec jsem tam nikoho neznal. Možná jen pana Plekance a pana Gudase," smál se brankář Dominik Hrachovina, který bude překvapivě plnit roli trojky mezi tyčemi. „Pro mě bylo hrozně těžké takovým lidem vůbec tykat. Nebyla to žádná prča. S pár kluky jsem byl v juniorské reprezentaci, ale jinak jsem všechny poznal až nyní,“ prozradil maskovaný muž, jež se stal překvapením české nominace.

Gudas se připojil k národnímu týmu. V kabině mi jeden mladík vykal, to není dobré, směje se
720p 360p

S pozvánkou prý Hrachovina vůbec nepočítal. „Potom, co mi trenéři v sobotu volali, jsem položil telefon a v hlavě měl tolik myšlenek a věcí, které jsem musel zařídit, že jsem na to skoro zapomněl. Byl jsem navíc ještě takový omámený z oslav,“ přiznal brankář působící ve finském týmu Tappara Tampere, se kterým získal dva mistrovské tituly.

Do utkání na mistrovství světa nejspíš vůbec nenastoupí, pozice rezervního gólmana si však nesmírně váží. „Odchytal jsem víc než 70 zápasů. Jsem obouchaný a unavený, ale nemohl jsem říct trenérům, že nepřijedu. Za pozvánku jsem byl rád jako dítě na Vánoce,“ prozradil 23letý brankář.   

S tím, že by mohl první šanci v reprezentaci dostat při světovém šampionátu, nepočítal. Během turnaje se hlavně chce učit od svých zkušenějších spoluhráčů. „Už jsem během sezony doufal, že by pozvánka mohla přijít. Nicméně byla olympiáda a nebylo moc prostoru na to, aby někoho zkoušeli. Teď věřím, že se od kluků hodně naučím. Není náhoda, že Ríťa (David Rittich) chytá v NHL a Pavel Francouz už je několik let reprezentační jednička. Já budu jen rád, že budu moci vedle nich stát,“ vyjádřil nadšení gólman, který do Finska vyrazil již v šestnácti letech. Od příští sezony se posune dál, bude chytat v KHL za Barys Astana. 

Plekanec bude vychovávat mladé ovečky. Roli mentora mám i v Torontu, hlásí před MS
720p 360p

Brankář Hrachovina o nominaci na MS: Znám jen pana Plekance a pana Gudase
720p 360p

 

    

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze