Miroslav Horák
1. května 2018 • 04:50

Plekanec poprvé o tom, proč jede na MS, Pastrňákovi i roli vychovatele

Reklama
TOP VIDEA
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výstroj si nechal v Torontu a vyrazil domů do Montrealu, Tomáše Plekance nenapadlo, že by se měl stát součástí národního týmu pro šampionát v Kodani. Ale jakmile se Jandačův tým po šedivých Švédských hrách ocitl v nouzi, slovo dalo slovo a 35letý mazák na rychlou nabídku přikývl. Čímž hodně potěšil hokejový národ. V rozhovoru pro iSport.cz Plekanec vypráví o tom, proč změnil své rozhodnutí, o vypjaté sérii s Bostonem, o skvělém Davidu Pastrňákovi a také o tom, kam se vydá od nové sezony. Fantasy MS v hokeji o 140 tisíc hrajte na www.sazkafantasy.cz.Před rokem po šampionátu Paříži jste uvažoval, že už žádné příště nebude. Jak se stalo, že znovu jdete do boje?
„Před pár dny jsem mluvil s Fíšou (generálním manažerem týmu Jiřím Fischerem), měli jsme po vyřazení z play off a říkal jsem mu, že se nikam nechystám. Ani mě vlastně nenapadlo, že mi bude volat. Oni si skládají svůj mančaft, s mladými kluky, ať si to zkusí. Fíša na to reagoval slovy, že jim dost hráčů povypadalo, hlavně kvůli zranění. Tak jsme to probrali, párkrát si ještě zavolali, pak se mi ozval i Pepa Jandač. A nakonec to nějak dopadlo.“ (usmívá se)

Během těch debat vám postupně docházelo, že změníte rozhodnutí a pomůžete?
„Já to mám v sobě nějak nastavené. A na tom se nic nemění. Pokud je o mě zájem a já vím, že hrát můžu, jdu do toho. Nebylo to vůbec o přemlouvání. Jirka mi jen řekl, že by potřebovali, kdybych jel. Já se cítím dobře, po fyzické stránce jakbysmet. V Torontu jsem toho zpočátku tolik nenahrál, sil mi neubylo. Play off bylo samozřejmě hodně náročné, hlavně psychicky, hrál jsem taky mnohem víc minut. Ale celkově byla sezona dobrá, bez zranění, nemám důvod z těchto příčin odmítnout. Pokud si trenéři myslí, že budu platný a v něčem jim pomůžu, tak se to vynasnažím udělat.“

Ale loni po Paříži jste mluvil o tom, že šlo asi o poslední šampionát…
„Ano, mohl být poslední. Mám svůj věk, nemládnu. Říkal jsem to i z toho důvodu, aby se už i mladší kluci naučili pokud možno pravidelně jezdit na mistrovství světa. Stejně jako jsem se to učil já od Davida Výborného, Franty Kaberleho a dalších.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze