MS v hokeji 2018 | Německo - Dánsko 2:3sn. Nielsen vystřelil domácím výhru v nájezdech | iSport.cz
4. května 2018 • 23:00

Německo - Dánsko 2:3sn. Nielsen vystřelil domácím výhru v nájezdech

Slavia - Jablonec: Slavia kopala po ruce Trávníka penaltu, ale Škoda NEDAL! Slavia - Jablonec: Slavia kopala po ruce Trávníka penaltu, ale Škoda NEDAL!
Slavia - Jablonec: Bitka v Edenu! Pod Tribunou Sever napadli fanoušci jednoho z pořadatelů Slavia - Jablonec: Bitka v Edenu! Pod Tribunou Sever napadli fanoušci jednoho z pořadatelů

Domácí reprezentace vstoupila do mistrovství světa vítězně. Dánové si v úvodním utkání poradili s Němci 3:2 po samostatných nájezdech. V rozstřelu rozhodl nájezdový mág Frans Nielsen, který je nejúspěšnějším hokejistou na nájezdy v historii NHL. Na německé straně byl hodně vidět Leon Draisaitl, který si stejně jako Yasin Ehliz připsal gól a asistenci. Vše o MS v hokeji 2018 ZDE>>>.

Hokejisté domácího Dánska porazili ve druhém utkání úvodního hracího dne mistrovství světa ve skupině B Německo 3:2 po samostatných nájezdech. Držitelé olympijského stříbra dvakrát dotáhli vedení Dánů, jenže v nájezdech vychytal všech pět jejich pokusů Frederik Andersen a na druhé straně se trefil vyhlášený specialista této dovednostní soutěže Frans Nielsen.

Úvodní třetina příliš vzruchu nenabídla. Opatrný hokej však plně odpovídal důležitosti zápasu, jehož výsledek může teoreticky v konečném účtování skupiny rozhodnout o posledním postupujícím vedle hlavních favoritů USA, Kanady a Finska.

Největší vzruch přinesla situace z osmé minuty, když německý gólman Pielmeier udělal obrovskou chybu za brankou, kde nahrál přímo na hůl Christensenovi. Toho však celá situace natolik zaskočila, že místo pokusu o rychlé zakončení hledal ještě spoluhráče a Němci se stihli zformovat.

Na začátku 28. minuty si výběr domácího Dánska zahrál první přesilovku a hned byl úspěšný - Jesper Jensen dostal ideálně nabito na kruh pro vhazování a nekompromisně propálil Pielmeiera. Nedlouho po polovině základní hrací doby už byl však stav vyrovnaný, když po velkém závaru před Andersenovým brankovištěm rozvlnil síť Draisaitl.

Jenže úspěšný střelec krátce poté fauloval a ani on nepobyl na trestné lavici celé dvě minuty. Hardt si všiml do dobré pozice najíždějícího Storma, našel ho bekhendem a zakončovateli akce stačilo trefit odkrytou branku.

Hned zkraje třetí třetiny pykal za podražení Wiederer a před Dány tak byla slibná možnost navýšit těsné vedení, jenže poprvé neuspěli. V 51. minutě pak po souhře s Draisaitlem vyrovnal Ehliz. Žádný ze soupeřů se ale nechtěl smířit s dělením bodů a následoval dramatický závěr.

Regin obral za německou brankou o kotouč dva protihráče, našel Nicklase Jensena, který zakončoval zblízka, ale Pielmeier lapačkou zachránil. Draisaitl jel sám na Andersena a ten se nenechal zahanbit. Do prodloužení si Seveřané přenesli 105 vteřin přesilovky, a i když neuspěli, druhý bod jim pak zajistil Nielsen.

Mistrovství světa v hokeji v Dánsku - skupina B (Herning):

Německo - Dánsko 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Draisaitl (Ehliz), 51. Ehliz (Draisaitl, M. Müller) - 29. J. Jensen (J. B. Jensen, Nielsen), 36. Storm (Hardt, Larsen), rozhodující sam. nájezd Nielsen. Rozhodčí: Kubuš (SR), Rantala - Sormunen (oba Fin.), Davis (USA). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. Diváci: 9982.

Německo: Pielmeier - Holzer, D. Seidenberg, Y. Seidenberg, M. Müller, Krupp, J. Müller, Ebner - Plachta, Draisaitl, Ehliz - Hager, Wiederer, Kahun - Krämmer, Pietta, Noebels - Uvira, Eisenschmid, Michaelis - Tiffels. Trenér: Marco Sturm.
Dánsko: Andersen - Lassen, Larsen, O. Lauridsen, J. B. Jensen, Nielsen, N. B. Jensen, Kristensen - N. Jensen, Bjorkstrand, Regin - Storm, Hardt, Nielsen - Christensen, Madsen, Jakobsen - J. Jensen, Bau Hansen, Russell. Trenér: Jan Karlsson.

Domácí: 32:12. Draisaitl, 50:43. Ehliz

Hosté: 28:44. Jensen, 35:17. Storm, . Nielsen

Domácí: Pielmeier (Treutle) – Holzer, D. Seidenberg (C), Y. Seidenberg, M. Müller (A), Krupp, J. Müller, Ebner – Plachta, Draisaitl, Ehliz – Hager (A), Wiederer, Kahun – Krämmer, Pietta, Noebels – Uvira, Eisenschmid, Michaelis – Tiffels.

Hosté: Andersen (Dahm) – Lassen, Larsen, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Nielsen, Nicholas Jensen, Kristensen – Nicklas Jensen, Bjorkstrand, Regin (C) – Storm, Hardt, Nielsen (A) – Christensen, Madsen (A), Jakobsen – Jensen, Bau Hansen, Russell.

Kubuš (SVK), Rantala (FIN) – Davis (USA), Sormunen (FIN)

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)