6. května 2018 • 05:00

Máme McNečase, jásal Kaut z tribuny. Mladá hvězda ale bude chybět

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Tanečky, šampaňské a spousta piva. Plzeň je hlavní město fotbalu, slavila Viktoria Tanečky, šampaňské a spousta piva. Plzeň je hlavní město fotbalu, slavila Viktoria
TOP 5 gólů mistrovské Plzně: Nechytatelná rána Koláře i Krmenčíkův volej TOP 5 gólů mistrovské Plzně: Nechytatelná rána Koláře i Krmenčíkův volej
VŠECHNA VIDEA ZDE

První zápas na mistrovství světa, první gól za reprezentaci. Útočník Martin Nečas ukázal, jak velký poklad v něm český hokej má, když deset sekund před koncem třetí třetiny odvrátil v Kodani porážku se Slováky. Zápas pro něj ale skončil bolestivě po nárazu na mantinel v prodloužení. Jeho start v dnešním utkání se Švédskem je podle trenéra Josefa Jandače vyloučený.Byl to nejemotivnější moment prvního českého vystoupení na šampionátu. Už to vypadalo, že Češi půjdou do náročné série zápasů se Švédskem, Švýcarskem a Ruskem bez bodového zisku. Pak se po ledě rozjel Martin Nečas a prostřelil pod rukou klubového spoluhráče Marka Čiliaka – 2:2. Češi pak dokonali obrat v prodloužení a zvítězili 3:2.

„Výborně vystřelil a padlo to tam. Byl to teploměr,“ chválil ho hokejovým žargonem Dominik Kubalík, další z úspěšných českých střelců.

Unešený byl z Nečasova vyrovnání také další mladý útočník Martin Kaut, který se nevešel do české sestavy. „A že jsme nechali českýho McDavida v Česku? Nemyslím si… McNečas srovnával na 2:2. #goodjob #bezsrdickatonepujde,“ srovnával Twitteru osmnáctiletý hráč Pardubic Nečase s největší kanadskou hvězdou na turnaji Connorem McDavidem.

Pro Nečase ale nekončil zápas dobře. Hned na konci první minuty prodloužení se ocitl v další velké šanci, ale po kontaktu s Čiliakem ztratil rovnováhu a ve velké rychlosti naletěl na mantinel. Hned se přerušila hra, Čiliak spěchal na pomoc, Nečasovo tělo leželo bezvládně na ledě. Dobrou zprávou bylo, že Nečas byl schopen z ledu odjet po svých.

Jak byl náraz vážný? „Zítra to stoprocentně nebude a uvidíme, jak dál. Mám obavy, že to nebude jen pro zítřek," vyjádřil obavy trenér Josef Jandač.

5. 5. • 20:15
Česko
Česko
3:2
ONLINE
5. května
20:15
Slovensko
Slovensko
Góly

Domácí: 21:04. D. Kubalík, 59:50. Nečas, 62:09. Jaškin

Hosté: 07:33. Krištof, 25:29. Sekera

Sestavy

Domácí: Francouz (Rittich) – Gudas (A), Jordán, D. Sklenička, Moravčík, Polášek, Šulák, Hronek – Hyka, Faksa, Červenka (C) – Nestrašil, Nečas, Jaškin – Řepík, Plekanec (A), D. Kubalík – Chytil, Horák, R. Kousal.

Hosté: Čiliak (Rybár) – Čajkovský, Sekera (C), Graňák (A), Ďaloga, Jaroš, Jánošík, Fehérváry – Nagy (A), Krištof, Jurčo – Haščák, J. Mikúš, Bakoš – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Skalický.

Rozhodčí

Kaukokari (FIN), Mayer (USA) – Malmqvist (SWE), McCrank (CAN)

Stadion

Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 500 míst)

Návštěva

12 490 diváků

Hynek o zápase se Slováky: Vyrovnání jsme si zasloužili, se Švédy to bude ještě o level výš
1080p 720p 360p

FAKTA MS: jde se na Švédy! Jágr chválí mladé, ale věří i Červenkovi s Plekancem
720p 360p

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze