MS v hokeji 2018 | Pastrňák i Krejčí chtějí přijet na MS! Hertl se omluvil kvůli smlouvě | iSport.cz
7. května 2018 • 19:32

Pastrňák i Krejčí chtějí přijet na MS! Hertl se omluvil kvůli smlouvě

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

Senzanční novinka ze zámoří pro český národní tým! Útočníci David Krejčí a David Pastrňák, kteří včera s Bostonem vypadli v play off NHL, posílí hokejisty na mistrovství světa v Dánsku, pokud projdou zdravotní prohlídkou. Tomáš Hertl ze San Jose, kterému rovněž skončila klubová sezona, se omluvil.České hokejová reprezentace má blízko k zisku dvou velkých posil ze zámoří. Potom, co Boston Bruins vypadli v bitvě o Stanley Cup s Tampou Bay, trenérský štáb se okamžitě začal zajímat o dvojici Čechů Davida Pastrňáka a Davida Krejčího. Reakce ze zámoří byla velice pozitivní.

„Potom, co vypadl Boston i San Jose jsem telefonoval s generálním manažerem Bruins Ronem Sweeneym a ten řekl, že ve středu čeká tým výstupní prohlídka. Mám dojem, že zítra mají ještě týmovou večeři, nicméně oba kluci z Bostonu mají zájem reprezentovat. Pokud projdou zdravotní prohlídkou, v což pevně doufáme, připojí se k národnímu týmu,“ prozradil novinářům Jiří Fischer, generální manažer národního týmu.

Fischer o Pastrňákovi a Krejčím: Reprezentovat chtějí, přijmeme je s otevřenou náručí

Na případný příjezd dvou českých hvězd z NHL reprezentační trenéři přehnaně nenaléhají. „Určitě nebudeme na kluky tlačit, aby přijeli co nejdřív. Člověk cestou z Ameriky do Evropy ztratí den a musí se ještě poprat s časovým posunem. Oba kluci jsou však hráči na profesionální úrovni a věřím, že pokud budou moct přijet, zvládnou to. Každopádně na ně budeme čekat s otevřenou náručí.“ řekl s úsměvem Fischer.

K dispozici byl pro účast na mistrovství světa i útočník San Jose Tomáš Hertl. Odchovanec pražské Slavie se však kvůli konci smlouvy se Sharks předem omluvil.  „Tomáš nemá smlouvu na příští ročník. Ještě před play off mi na rovinu řekl, že i kdyby vypadli dřív, reprezentovat tento rok nebude. Nicméně jsme ho i nyní oslovili a rozhodnutí zůstává stejné. To samozřejmě respektuji. Tomáš měl výbornou a po dlouhé době zdravou sezonu. Po všech zdravotních problémech, kterými si prošel, se mu konečně vydařila základní část i play off,“ objasnil český skaut sledující podrobně situaci v NHL.

Kubalík: Zápas se Švédy ukázal, že můžeme hrát s kýmkoliv. Na Švýcary budeme připraveni

FAKTA MS: Mladý český tým na MS baví! Bednář je ze zelenáčů nadšený

Bostonské hvězdy pod českou vlajkou: David Krejčí a David Pastrňák
Bostonské hvězdy pod českou vlajkou: David Krejčí a David Pastrňák

 
Články odjinud