MS v hokeji 2018 | Kauza Červenka: oddaný reprezentant, který dráždí fanoušky. Proč? | iSport.cz
Zdeněk Janda
21. května 2018 • 12:33

Kauza Červenka: oddaný reprezentant, který dráždí fanoušky. Proč?

TOP VIDEA
Kouč Brazílie: Češi? Čekáme hlubokou defenzivu. Ale nemusí být tak rychlá Kouč Brazílie: Češi? Čekáme hlubokou defenzivu. Ale nemusí být tak rychlá
Mladá Boleslav - Liberec: Hudáček se proletěl! Kurka předvedl parádní bodyček Mladá Boleslav - Liberec: Hudáček se proletěl! Kurka předvedl parádní bodyček
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nepotřebujete žádnou sofistikovanou analýzu, abyste určili hráče, do kterého se nejvíce strefují fanoušci. Koho mají dlouhodobě jako terč a oběť svých nálad. Po šampionátu v Dánsku, na němž se střelecky trápil, to na sociálních sítích rezonuje ještě intenzivněji. Dvaatřicetiletý útočník Roman Červenka. Mistr světa 2010, bronzový medailista ze šampionátu 2011. Dlouhodobě nejlepší český hráč mimo NHL. Proč budí takové vášně? Projděte si jeho kompletní bilanci na velkých turnajích, v článku o něm najdete také rozhovor s Jaroslavem Bednářem, s nímž tvořili nejobávanější dvojici v extralize.Na úvod pár čísel: 157 zápasů v reprezentaci (o pět víc než třeba Jaromír Jágr), 8 šampionátů, 3 olympijské turnaje, Světový pohár. Zlato i bronz z mistrovství světa. Extraligový titul. Zlato v KHL.

Vyhrál bodování české elitní soutěže, konkurenci jasně převyšoval. Velebili ho v Rusku. Naposledy ve Švýcarsku. Jako jeden z mála českých hráčů se dokázal prosadit v Evropě v top týmech. Třeba v Petrohradu. Všude dokázal nadprůměrně produkovat. Nakoukl do NHL.

Jenže pokud si ho zařadíme na škálu oblíbenosti u fanoušků, rafička neukáže závratné číslo. Naopak se bude držet při zemi. Diplomaticky řečeno.

Duda o Červenkovi: Nebyl gólovej a neměli chemii v týmu. Dávám to za vinu Pepovi Jandačovi
Video patří k placenému obsahu

Proč? Proč zrovna Červenka, oddaný reprezentant, jenž ve svém rejstříku nezná slovo NE, vyvolává dlouhodobě tolik negativních emocí?

„Když to vezmu z pohledu trenéra, který ho měl na posledních akcích, je to vůči němu nespravedlivé. Tohle si přinejmenším nezaslouží. Nikdy se neomlouvá, k národnímu mužstvu má skvělý vztah,“ říká kouč Josef Jandač, končící trenér národního týmu.

Lidé, rejdící po sociálních sítích a zásobující diskuse příspěvky, lehce zapomenou na ty, kteří se z nejrůznějších důvodů omluví. A nechají bít se za Česko někoho jiného.

„Odnesou to ti, kteří neodmítají. A vždycky makají pro tým. Letos Červus, loni Pleky,“ připomíná Jandač dalšího oddaného reprezentanta Tomáše Plekance. Ten je v tomto ohledu ještě dál, bylo to pro něj v Dánsku jedenácté mistrovství.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud