Top akce MS: Last minute vyrovnání Nečase i super zákroky brankářů

Autor: Adam Lacek
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Úžasné kombinace, super zákroky brankářů i parádní sólíčka. Světový šampionát je už sice týden minulostí, rozhodně ale není na škodu si připomenout jeho nejlepší momenty. Do desítky nejlepších akcí, kterou vybrala Mezinárodní hokejová federace (IIHF), se dostalo i vyrovnání Martina Nečase pouhých deset vteřin před koncem utkání se Slovenskem (3:2 v prodloužení). Žebířček ovládl kanadský kapitán Connor McDavid a jeho baseballové ukončení zápasu s Lotyšskem.

Nečasův slavný moment skončil na 10. místě. Mladý útočník se v závěru prvního utkání českého týmu v Kodani proti Slovensku zmocnil puku ve středním pásmu, přebruslil protihráče a prostřelil brankáře Marka Čiliaka. Pouhých deset vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnal na 2:2 a poslal zápas do prodloužení, ve kterém rozhodl Dmitrij Jaškin . Žádná jiná česká akce se do výběru nedostala.

Hned třikrát se v top akcích objevil rakouský brankář Bernhard Starkbaum v utkání proti Švýcarsku. Nejdříve vytáhl dva úchvatné zákroky v už téměř neřešitelných pozicích proti Joëlu Verminovi a Ninu Niederreiterovi. V prodloužení si ho už ale vychutnal Enzo Corvi.

Vyhrál Connor McDavid. Hvězdný kanadský útočník si v prodloužení zápasu proti Lotyšsku nejdříve položil obránce i brankáře Kristerse Gudlevskise, který jeho střelu ještě dokázal vytáhnout, na krásnou dorážku ze vzduchu po vzoru baseballistů už ale neměl nárok.