23. května 2018 • 11:45

Další problém pro MS na Slovensku: Kanada nechce hrát v Košicích!

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
VŠECHNA VIDEA ZDE

O šanci zahrát si základní skupinu nadcházejícího mistrovství světa v Bratislavě, tedy v hlavním městě a v největší aréně, už slovenská reprezentace oficiálně přišla. Hlavní část šampionátu v roce 2019 (10. - 26. května) odehraje v Košicích. Mezi slovenskými fanoušky to vyvolalo bouři. Teď se rýsuje další nepříjemnost. V Košicích se příliš nechce hrát ani Kanadě.„Je to požadavek Kanady, ale jakoukoliv další změnu musí řešit Rada IIHF, což je nejvyšší orgán,“ potvrdil kanadskou snahu o stěhování šéf slovenského hokeje Martin Kohút pro tiskovou agenturu TASR. „My s tímto požadavkem nesouhlasíme a je to o tom, jestli IIHF změní rozhodnutí organizátorů. Nepředpokládám, že by přistoupili k takovému verdiktu.“

Rozdělení skupin mistrovství světa 2019 v Bratislavě a Košicích pořadatelé oficiálně oznámili v úterý. V bratislavské skupině B mají hrát Švédsko, Rusko, Česko, Švýcarsko, Norsko, Lotyšsko, Rakousko a Itálie. V košické skupině A: Kanada, USA, Finsko, Německo, Slovensko, Dánsko, Francie a Velká Británie.

V Košicích se Kanadě příliš nechce hrát...
V Košicích se Kanadě příliš nechce hrát...

Pořadatelé už proti původnímu rozdělení skupin odvozenému od žebříčku IIHF využili jedné změny, která se týkala právě domácí reprezentace. Z bratislavské skupiny B vyměnili Slovensko s Norskem. Hlavně kvůli marketingovým důvodům. Češi a Rakušané vyprodají zápasy v Bratislavě, Slovensko v Košicích.

Duda a Říha: Favorit MS? I my jsme mohli bojovat o medaili
720p 360p

„Chceme, aby byl šampionát z hlediska zájmu lidí úspěšný, očekáváme, že přijde víc jak 450 tisíc diváků,“ vysvětloval Martin Kohút. „Proto jsme vyměnili Slovensko s Norskem, aby domácí hráli v Košicích. Do Bratislavy to mají blízko Rakušané, Češi a díky letišti i Rusové. V Košicích zase stadion naplní domácí fanoušci. A věříme, že Slováci se v Bratislavě představí ve čtvrtfinále.“

Už se ovšem ozvali i Kanaďané. V Košicích hráli základní skupinu v roce 2012, chtějí do Bratislavy. Z pohledu žebříčkového nasazení by připadala v úvahu pouze výměna se Švédskem. Otázkou je, jestli by na prohození přistoupili dvojnásobní mistři světa.

Vše o MS v hokeji 2019 v Bratislavě a Košicích najdete zde »

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze