MS v hokeji 2019 | Nominace na přípravu před MS: Reprezentaci doplní Kubalík a Tomášek | iSport.cz
22. března 2019 • 14:34

Nominace na přípravu před MS: Reprezentaci doplní Kubalík a Tomášek

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do přípravy hokejové reprezentace na květnové mistrovství světa na Slovensku se příští týden zapojí i útočníci Dominik Kubalík a David Tomášek. Na pondělním srazu v Praze naopak budou chybět obránci Marek Hrbas a Ondřej Vitásek, kteří se trenérovi Miloši Říhovi ze zdravotních důvodů omluvili.Zatímco Tomášek z finského Jyväskylä se k týmu připojí již v pondělí, nejproduktivnější hráč švýcarské ligy Kubalík z Ambri-Piotta dorazí ve středu. Říha tak bude mít k dispozici jednoho brankáře, pět obránců a deset útočníků. Nováčky jsou útočník Tomáš Fořt ze Zlína a brankář Marek Langhamer z Chabarovsku.

Hokejisté budou v Praze trénovat až do 5. dubna, další týden je ve Znojmě a Linci čekají první přípravné zápasy před MS proti Rakousku. Následně se Češi utkají v Karlových Varech dvakrát s Německem, dvakrát se představí na Slovensku a generálkou na vrchol sezony budou České hry v Brně.

Nominace:

Brankář: Marek Langhamer,

obránci: Michal Jordán, Jan Kolář (všichni Chabarovsk/KHL), Lukáš Klok (Slovan Bratislava/KHL), Vojtěch Mozík (Podolsk/KHL), Adam Polášek (Nižněkamsk/KHL),

útočníci: Tomáš Fořt (Zlín), Tomáš Mertl (Kunlun/KHL), Michal Bulíř (Magnitogorsk/KHL), Robin Hanzl (Spartak Moskva/KHL), Andrej Nestrašil (Nižněkamsk/KHL), Michal Řepík (Podolsk/KHL), Jiří Sekáč (Kazaň/KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta/Švýc.), David Tomášek (Jyväskylä/Fin.).

Hraní za reprezentaci si Marek Kvapil pořád užívá, v roce 2010 se na svém prvním velkém turnaji hned stal mistrem světa
Hraní za reprezentaci si Marek Kvapil pořád užívá, v roce 2010 se na svém prvním velkém turnaji hned stal mistrem světa

 

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Skupina B
Články odjinud