MS v hokeji 2019 | Hledání elitního centra. Vypadá to na Simona. Co jiné možnosti pro MS? | iSport.cz
Zdeněk Janda
4. května 2019 • 13:28

Hledání elitního centra. Vypadá to na Simona. Co jiné možnosti pro MS?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývala to parádní česká disciplína. Centr. Ten, který tvoří lajnu. Hokejový mozek. Růžička, Dopita, Reichel, Patera, Plekanec. Na koho volba elitního středního útočníka padne na šampionátu? Rébus, který aktuálně hasí čtyřiadvacetiletý Dominik Simon, jenž na tomhle postu v sezoně ale moc nehrával. Ale i tak by to mohl zvládnout. Mezi Voráčkem a Frolíkem naskočí i dnes proti Švédům (18.30) v druhém utkání brněnského turnaje Carlson Hockey Games.Projeďte si českou sestavou tam i zpátky, ale nenajdete příliš rozených centrů. Těch klasických, kteří hrají na téhle pozici celou sezonu a mohli by z fleku na šampionátu ostře sledovanou roli mezi zámořskými esy zvládnout.

Co najdete v placené části Premium článku?
* PRO a PROTI všech možných reprezentačních centrů

* rozhovor s Dominikem Simonem

Jedno jméno je jisté: Jan Kovář . Zkušený mazák, který už si zahrál na pěti šampionátech. Prožil výtečnou sezonu. I když mu zámořská mise nevyšla, v Plzni vytvořil údernou dvojku s Milanem Gulašem . Ukázal, že ho marný pokus uchytit se v NHL nevykolejil, ale naopak nabil energií.

Rozhodně není typ, který by se měl třást z toho, že si zahraje vedle zámořských hvězd. Je logické, že vedle Voráčka nejdříve trenéři vyzkoušeli jeho.

Ovšem zdá se, že na něj sedl útlum. Už to v reprezentaci nebyl rozdílový hráč jako v sezoně. „Ale věříme, že se opět dostane do pohody a bude hrát to, co jsme od něj zvyklí,“ reagoval po včerejším tréninku asistent Robert Reichel .

Sám dobře ví, že to ze strany někdejšího krále KHL není ono. Takže co s tím?

Kouči během čtvrtečního utkání vytvořili novou elitní formaci.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Skupina B
Články odjinud