MS v hokeji 2019 | Voráček zopakoval kritiku: Možná dostanu pokárání, ale dresy se mi nelíbí | iSport.cz
Ondřej Kuchař
8. května 2019 • 16:30

Voráček zopakoval kritiku: Možná dostanu pokárání, ale dresy se mi nelíbí

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z BRATISLAVY | Měl to být začátek nové éry. Revoluce. Český hokej u výročí 110 let své existence v červnu loňského roku kompletně změnil design. Nový název organizace, logo i reprezentační dresy. Z těch zmizí velký státní znak. Na prsou se místo něj vyjímá lví hlava se zlatou korunkou, kterak v tlamě svírá puk.Hned po představení se nový reprezentační úbor setkal s vlnou kritiky. Šéfové Českého hokeje je však ustavičně hájili. Dospělá reprezentace nové dresy poprvé oblékla na listopadovém Karjala Cupu, národní tým do 20 let v nich odehrál své mistrovství světa. Teď se nové trikoty dočkají premiéry také na šampionátu mužů.

A emoce znovu vyplouvají na povrch.

Jedním z kritiků inovace byl od samého počátku i Jakub Voráček, který povede tým na Slovensku jako kapitán. Zatímco někteří jeho spoluhráči si začali na dresy zvykat, sžívat se s nimi, Voráček má s jejich podobou stále problém.

Slavnostní představení nových reprezentačních dresů. Zleva: Pavel Kubeš a Patrik Eliáš, prezident ČSLH Tomáš Král a hokejisté Tereza Vanišová, Martin Nečas a David Rittich.
Slavnostní představení nových reprezentačních dresů. Zleva: Pavel Kubeš a Patrik Eliáš, prezident ČSLH Tomáš Král a hokejisté Tereza Vanišová, Martin Nečas a David Rittich.

Na dotaz redaktora deníku Sport zprvu odpovídat nechtěl. „Bylo nám řečeno, ať se k tomu nevyjadřujeme.“ Pak se ale nadechl a pokračoval. „Možná dostanu pokárání, ale jsme v demokracii... Mně se ty dresy prostě nelíbí. Nejsem jejich fanouškem, ale když se udělá medaile, bude to tak nějak jedno,“ vysypal ze sebe.

Prezident Českého hokeje změnu od začátku hájil s tím, že byla nutná. „Dosavadní situace, kdy jsme nakládali s půjčeným státním symbolem, už byla neudržitelná, protože na nás neustále parazitovaly různé subjekty. Uzrál čas identitu po vzoru ostatních hokejových federací zrevidovat a dát do moderního hávu,“ tvrdil.

Až ohlas fanoušků na první velké akci ukáže, zda budou dresy přijaty, či nikoliv.

Hokejová reprezentace České republiky bude od nadcházející sezony oblékat nový dres s moderním logemHokejová reprezentace České republiky bude od nadcházející sezony oblékat nový dres s moderním logemFoto koláž iSport.cz

Říha o Svobodovi (†41): Odešel dobrý člověk, který by se rozkrájel pro tým

SE SIMONOU na MS: Bartošák s Hrubcem ukázali, jak bydlí. S kým jsou na pokoji?

MS 2019: Češi chtějí medaili. Překvapí nováček z Británie?

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Skupina B
Články odjinud