MS v hokeji 2019 | Voráček zopakoval kritiku: Možná dostanu pokárání, ale dresy se mi nelíbí | iSport.cz
Ondřej Kuchař
8. května 2019 • 16:30

Voráček zopakoval kritiku: Možná dostanu pokárání, ale dresy se mi nelíbí

TOP VIDEA
TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita
iSport podcast: Rozhodující gól Jablonce měl platit. Sparta nevydrží hrát v tempu iSport podcast: Rozhodující gól Jablonce měl platit. Sparta nevydrží hrát v tempu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z BRATISLAVY | Měl to být začátek nové éry. Revoluce. Český hokej u výročí 110 let své existence v červnu loňského roku kompletně změnil design. Nový název organizace, logo i reprezentační dresy. Z těch zmizí velký státní znak. Na prsou se místo něj vyjímá lví hlava se zlatou korunkou, kterak v tlamě svírá puk.Hned po představení se nový reprezentační úbor setkal s vlnou kritiky. Šéfové Českého hokeje je však ustavičně hájili. Dospělá reprezentace nové dresy poprvé oblékla na listopadovém Karjala Cupu, národní tým do 20 let v nich odehrál své mistrovství světa. Teď se nové trikoty dočkají premiéry také na šampionátu mužů.

A emoce znovu vyplouvají na povrch.

Jedním z kritiků inovace byl od samého počátku i Jakub Voráček, který povede tým na Slovensku jako kapitán. Zatímco někteří jeho spoluhráči si začali na dresy zvykat, sžívat se s nimi, Voráček má s jejich podobou stále problém.

Slavnostní představení nových reprezentačních dresů. Zleva: Pavel Kubeš a Patrik Eliáš, prezident ČSLH Tomáš Král a hokejisté Tereza Vanišová, Martin Nečas a David Rittich.
Slavnostní představení nových reprezentačních dresů. Zleva: Pavel Kubeš a Patrik Eliáš, prezident ČSLH Tomáš Král a hokejisté Tereza Vanišová, Martin Nečas a David Rittich.

Na dotaz redaktora deníku Sport zprvu odpovídat nechtěl. „Bylo nám řečeno, ať se k tomu nevyjadřujeme.“ Pak se ale nadechl a pokračoval. „Možná dostanu pokárání, ale jsme v demokracii... Mně se ty dresy prostě nelíbí. Nejsem jejich fanouškem, ale když se udělá medaile, bude to tak nějak jedno,“ vysypal ze sebe.

Prezident Českého hokeje změnu od začátku hájil s tím, že byla nutná. „Dosavadní situace, kdy jsme nakládali s půjčeným státním symbolem, už byla neudržitelná, protože na nás neustále parazitovaly různé subjekty. Uzrál čas identitu po vzoru ostatních hokejových federací zrevidovat a dát do moderního hávu,“ tvrdil.

Až ohlas fanoušků na první velké akci ukáže, zda budou dresy přijaty, či nikoliv.

Hokejová reprezentace České republiky bude od nadcházející sezony oblékat nový dres s moderním logemHokejová reprezentace České republiky bude od nadcházející sezony oblékat nový dres s moderním logemFoto koláž iSport.cz

Říha o Svobodovi (†41): Odešel dobrý člověk, který by se rozkrájel pro tým

SE SIMONOU na MS: Bartošák s Hrubcem ukázali, jak bydlí. S kým jsou na pokoji?

MS 2019: Češi chtějí medaili. Překvapí nováček z Británie?

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Skupina B
Články odjinud