MS v hokeji 2019 | Adam Svoboda zemřel (†41): Nároďák uctil památku gólmana tichem. Strašná tragédie, soukal ze sebe Říha | iSport.cz
Ondřej Kuchař
7. května 2019 • 20:48

Nároďák uctil Svobodu (†41) tichem. Strašná tragédie, soukal ze sebe Říha

TOP VIDEA
Teplice - Slavia: Premiéra jako hrom. Stanciu po pěti minutách na hřišti zvyšuje na 4:1! Teplice - Slavia: Premiéra jako hrom. Stanciu po pěti minutách na hřišti zvyšuje na 4:1!
Teplice - Slavia: Hušbauerova nádhera! Krásnou ranou o břevno dostal míč do sítě, 3:0 Teplice - Slavia: Hušbauerova nádhera! Krásnou ranou o břevno dostal míč do sítě, 3:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z BRATISLAVY | Tragická smrt brankáře Adama Svobody (†41) zasáhla také národní tým, který ve 14 hodin dorazil vlakem do Bratislavy. O tři hodiny později pak hráči vyjeli v dějišti MS k prvnímu tréninku. V jeho úvodu se všichni včetně trenérů sjeli do středového kruhu, sundali helmy či kšiltovky a symbolickými několika vteřinami uctili památku bývalého reprezentanta.Zpráva o smrti Svobody se k reprezentaci dostala už ve vlaku po cestě na Slovensko. „Je to obrovská tragédie. Já jsem se to dozvěděl jako jeden z prvních ještě ve vlaku. Kluk, který hokeji strašně moc obětoval, zahrál si v reprezentaci. Adam byl pohodový člověk, nedokážu si vůbec představit, co ho k tomu vedlo,“ soukal ze sebe trenér Miloš Říha.

Bylo z něj patrné, jak s ním sebevražda mistra světa a extraligového šampiona zamávala. Už při otázce se mu rozechvěl hlas. Sklopil oči. Svobodu čtyři roky trénoval v Pardubicích, dobře ho znal.

Říha o Svobodovi (†41): Odešel dobrý člověk, který by se rozkrájel pro tým

„Je tady pár kluků z Pardubic, Miloš tam trénoval. Je to strašný. Bohužel se to ve sportu stává víc a víc. Musí se s tím něco dělat. Nevím co, ale… kdo nezná toho člověka, nedokáže si představit, v jakém asi rozpoložení byl. Nevím, co k tomu mám říct,“ smutnil také kapitán Jakub Voráček.

V zámoří se v posledních letech rozhodli ukončit život například rváči z NHL Rick Rypien, Derek Boogaard nebo Wade Belak. Na Slovensku podobný hrůzný skutek spáchali Miroslav Hlinka, Miroslav Kováčik či nedávno Marek Svatoš.

„Tlak na hráče a sportovce obecně je enormní. Po člověku se chce, aby se vybudil až na hranici možností zdravotních i psychických. Není to normální,“ kroutil hlavou Miloš Říha.

Češi už jsou v Bratislavě! Reprezentace dorazila do dějistě MS

SE SIMONOU na MS: Směr Bratislava! Podívejte se exkluzivně do vlaku za reprezentanty

 

 
Aktuální zápasy
Články odjinud