MS v hokeji 2019 | Adam Svoboda zemřel (†41): Nároďák uctil památku gólmana tichem. Strašná tragédie, soukal ze sebe Říha | iSport.cz
Ondřej Kuchař
7. května 2019 • 20:48

Nároďák uctil Svobodu (†41) tichem. Strašná tragédie, soukal ze sebe Říha

TOP VIDEA
FIFA pod širým nebem! Unikátní esportová show iSport LIGA přilákala davy FIFA pod širým nebem! Unikátní esportová show iSport LIGA přilákala davy
2. den All Stars Cupu:  Zářilo Atlético, daří se také Turkům 2. den All Stars Cupu: Zářilo Atlético, daří se také Turkům
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z BRATISLAVY | Tragická smrt brankáře Adama Svobody (†41) zasáhla také národní tým, který ve 14 hodin dorazil vlakem do Bratislavy. O tři hodiny později pak hráči vyjeli v dějišti MS k prvnímu tréninku. V jeho úvodu se všichni včetně trenérů sjeli do středového kruhu, sundali helmy či kšiltovky a symbolickými několika vteřinami uctili památku bývalého reprezentanta.Zpráva o smrti Svobody se k reprezentaci dostala už ve vlaku po cestě na Slovensko. „Je to obrovská tragédie. Já jsem se to dozvěděl jako jeden z prvních ještě ve vlaku. Kluk, který hokeji strašně moc obětoval, zahrál si v reprezentaci. Adam byl pohodový člověk, nedokážu si vůbec představit, co ho k tomu vedlo,“ soukal ze sebe trenér Miloš Říha.

Bylo z něj patrné, jak s ním sebevražda mistra světa a extraligového šampiona zamávala. Už při otázce se mu rozechvěl hlas. Sklopil oči. Svobodu čtyři roky trénoval v Pardubicích, dobře ho znal.

Říha o Svobodovi (†41): Odešel dobrý člověk, který by se rozkrájel pro tým

„Je tady pár kluků z Pardubic, Miloš tam trénoval. Je to strašný. Bohužel se to ve sportu stává víc a víc. Musí se s tím něco dělat. Nevím co, ale… kdo nezná toho člověka, nedokáže si představit, v jakém asi rozpoložení byl. Nevím, co k tomu mám říct,“ smutnil také kapitán Jakub Voráček.

V zámoří se v posledních letech rozhodli ukončit život například rváči z NHL Rick Rypien, Derek Boogaard nebo Wade Belak. Na Slovensku podobný hrůzný skutek spáchali Miroslav Hlinka, Miroslav Kováčik či nedávno Marek Svatoš.

„Tlak na hráče a sportovce obecně je enormní. Po člověku se chce, aby se vybudil až na hranici možností zdravotních i psychických. Není to normální,“ kroutil hlavou Miloš Říha.

Češi už jsou v Bratislavě! Reprezentace dorazila do dějistě MS

SE SIMONOU na MS: Směr Bratislava! Podívejte se exkluzivně do vlaku za reprezentanty

 

 
Aktuální zápasy
Články odjinud