MS v hokeji 2019 | Adam Svoboda zemřel (†41): Nároďák uctil památku gólmana tichem. Strašná tragédie, soukal ze sebe Říha | iSport.cz
Ondřej Kuchař
7. května 2019 • 20:48

Nároďák uctil Svobodu (†41) tichem. Strašná tragédie, soukal ze sebe Říha

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Procházka je po velkolepé premiéře v UFC zpátky v Praze
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z BRATISLAVY | Tragická smrt brankáře Adama Svobody (†41) zasáhla také národní tým, který ve 14 hodin dorazil vlakem do Bratislavy. O tři hodiny později pak hráči vyjeli v dějišti MS k prvnímu tréninku. V jeho úvodu se všichni včetně trenérů sjeli do středového kruhu, sundali helmy či kšiltovky a symbolickými několika vteřinami uctili památku bývalého reprezentanta.Zpráva o smrti Svobody se k reprezentaci dostala už ve vlaku po cestě na Slovensko. „Je to obrovská tragédie. Já jsem se to dozvěděl jako jeden z prvních ještě ve vlaku. Kluk, který hokeji strašně moc obětoval, zahrál si v reprezentaci. Adam byl pohodový člověk, nedokážu si vůbec představit, co ho k tomu vedlo,“ soukal ze sebe trenér Miloš Říha.

Bylo z něj patrné, jak s ním sebevražda mistra světa a extraligového šampiona zamávala. Už při otázce se mu rozechvěl hlas. Sklopil oči. Svobodu čtyři roky trénoval v Pardubicích, dobře ho znal.

Říha o Svobodovi (†41): Odešel dobrý člověk, který by se rozkrájel pro tým

„Je tady pár kluků z Pardubic, Miloš tam trénoval. Je to strašný. Bohužel se to ve sportu stává víc a víc. Musí se s tím něco dělat. Nevím co, ale… kdo nezná toho člověka, nedokáže si představit, v jakém asi rozpoložení byl. Nevím, co k tomu mám říct,“ smutnil také kapitán Jakub Voráček.

V zámoří se v posledních letech rozhodli ukončit život například rváči z NHL Rick Rypien, Derek Boogaard nebo Wade Belak. Na Slovensku podobný hrůzný skutek spáchali Miroslav Hlinka, Miroslav Kováčik či nedávno Marek Svatoš.

„Tlak na hráče a sportovce obecně je enormní. Po člověku se chce, aby se vybudil až na hranici možností zdravotních i psychických. Není to normální,“ kroutil hlavou Miloš Říha.

Češi už jsou v Bratislavě! Reprezentace dorazila do dějistě MS

SE SIMONOU na MS: Směr Bratislava! Podívejte se exkluzivně do vlaku za reprezentanty

 

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Skupina B
Články odjinud