18. srpna 2015 • 16:55

Vůjtkův nástupce? Hokejisty Slovenska povede Zdeno Cíger

Autor: ,
Zdeno Cíger ještě jako útočník na MS ve Finsku v roce 2003
TOP VIDEA
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Novým trenér slovenské hokejové reprezentace se podle očekávání stal Zdeno Cíger, který tak na střídačce nahradí Vladimíra Vůjtka staršího. Vedení Slovenského svazu ledního hokeje (SZĽH) dnes rozhodlo i o novém generálním manažerovi, jímž další bývalý reprezentant Róbert Švehla."Jsme rádi, že Zdeno přijal naší nabídku. Naše jednání nebyla komplikovaná," uvedl prezident SZĽH Igor Nemeček na svazovém webu.

Pětačtyřicetiletý bývalý vynikající útočník přiznal, že dostal nabídku, aby reprezentaci převzal po Vůjtkovi, jenž se v létě stal novým koučem české reprezentace, již minulý týden.

"Nebudu mlžit. Jsem připravený postavit se k tomu čelem. Dostal jsem čas na rozmyšlenou, ale jsem připravený nabídku přijmout. Reprezentace se neodmítá," řekl serveru pravda.sk Cíger.

Martinský rodák Cíger je trojnásobným bronzovým medailistou z mistrovství světa, během kariéry odehrál také 352 zápasů v NHL. Poté trénoval Slovan Bratislava, s nímž získal dva mistrovské tituly. V reprezentaci dělal v roce 2007 na MS asistenta Júliu Šuplerovi.

Nemeček sice v minulých dnech uvedl, že Cíger je jedním z kandidátů, dnes jeho jmenování ale oficiálně potvrdil. Stejně tak i informaci, že novým generálním manažerem se stane další bývalý úspěšný reprezentant Švehla.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, hokej, slovensko, Cíger
 Klasická verze
Mobilní verze