19. prosince 2015 • 20:19

Filippi: Já takových gólů moc nedávám, jsem za to dvojnásobně rád

Autor:
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Útočník Tomáš Filippi zajistil českým hokejistům vítěznou trefou do švédské branky první tříbodový zisk v sezoně. Při gólu z 50. minuty na 2:1 zakončil akci, po jaké trenéři po čtvrteční porážce s Finskem 0:3 volali. Po střele šel do předbrakového prostoru za dorážkou, překonal už bezmocného gólmana Markuse Svenssona a nasměroval tým k výhře na Channel One Cupu nad Švédskem 3:1."Takové góly v dnešním hokeji padají. Je to dorážka skoro do prázdné branky. Musíme jít za tou střelou, dorážet a clonit. Já takových gólů moc nedávám, jsem za to dvojnásobně rád," radoval se z rozhodujícího gólu Filippi.

Češi na turnaji prolomili střelecký půst po 90 minutách a 59 vteřinách, když Tomáš Vincour díky šťastné tečované střele Patrikem Hersleym odpověděl na přesilovkový gól Oscara Möllera. "Dokázali jsme si, že i se silnými Švédy můžeme hrát. Už jsme to věděli, když jsme do zápasu šli. Ničeho jsme se nebáli. Když jsme dostali na 0:1, tak to se stane, že v zápase prohráváte, ale nevzdali jsme to a nakonec to dopadlo," řekl třiadvacetiletý centr.

Tomáš Zohorna slaví třetí gól českého týmu
 Tomáš Zohorna slaví třetí gól českého týmu

Češi ve vzájemných zápasech uspěli se Švédskem teprve podruhé z posledních devíti utkání a oplatili výběru Tří korunek listopadovou porážku z Örnsköldsviku 2:6, kde začali cestu za vítězstvím dvěma rychle využitými početními výhodami. "Švédové mají hodně nebezpečné přesilovky a dali z toho i dneska gól. Bylo to hodně těžké utkání, ale my jsme se dostali zpátky do zápasu a zaplaťpánbůh za to, že jsme dneska vyhráli," těšilo útočníka Magnitogorsku.

Švédové na úvod turnaje ve čtvrtek porazili domácí Rusko 4:1, ale Češi se kvůli tomu soupeře nijak neobávali. "My jsme dobrý tým a máme tady dobré hráče. Jenom se potvrdilo, že když se nebojíme a dovolíme si, můžeme fakt hrát s každým. V minulých zápasech jsme jen nedávali góly a byla otázka času, kdy to protrhneme. Dneska se to naštěstí stalo. S třemi góly už se dá vyhrát. Dodá nám to sebevědomí, každé vítězství je tady ohromně cenné," prohlásil Filippi.

Vedla k tomu i změna stylu hry v ofenzivě. "Museli jsme zlepšit tlak do branky, postavit jednoho hráče na brankoviště a rvát to tam. Museli jsme hru zjednodušit. Jsme hlavně spokojení, že máme tři body. Teď si ukážeme na videu, co bylo špatně a co dobře. Bylo tam dneska hodně pozitivních věcí, čeho se budeme držet dál," uvedl Filippi.

Stejně tak sebevědomě chtějí jít do nedělního závěrečného vystoupení na Channel One Cupu proti Rusku, které dnes rozdrtilo Finy 8:1. "Nesmíme se bát hrát hokej. Pak to dobře nedopadne. Musíme si dovolit, věřit si. Co budeme hrát, ještě nevíme, to nám všechno řeknou trenéři," dodal odchovanec Liberce.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze