Miroslav Horák
14. ledna 2016 • 18:30

Jágrův návrat do repre má zelenou. Jandač tuší, kudy vede cesta

TOP VIDEA
Řepka: Klasický slávista? Vlček. Ty jsi ho jednou nechutně složil, řekl Šmicer Řepka: Klasický slávista? Vlček. Ty jsi ho jednou nechutně složil, řekl Šmicer
Mountfield HK - Liberec: Ordošovo vyloučení, na které si po zápase stěžoval kouč Pešán Mountfield HK - Liberec: Ordošovo vyloučení, na které si po zápase stěžoval kouč Pešán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Návrat Jaromíra Jágra do reprezentace je opět žhavé téma. Znovu vytrysklo na světlo nyní, kdy je jasné, kdo povede národní tým pro zářijový Světový pohár v Torontu. Josef Jandač v rozhovoru pro deník Sport vysvětluje, jak se k celé věci postaví.Jisté je, že s nejlepším českým střelcem nejen historie, ale i aktuální sezony NHL, bude trenér mluvit. V podstatě záleží jen na tom, jak se k předpokládané nabídce číslo 68 postaví.

„S Jardou potřebuju mluvit a probrat všechny věci. Teprve potom se můžu vyjádřit víc,“ reaguje Jandač na otázku, zda napíše Jágra na úvodní seznam hráčů, který je třeba do zámoří poslat první březnový den. Na něm bude 14 hráčů do pole a 2 brankáři, zbytek týmu se oznamuje na začátku června.

Tím pádem podle nově jmenovaného šéfa střídačky reprezentace není nutné na Jágra tlačit. Času je dost. „Ono není problém ho na první list nenapsat, ale v případě jeho chuti a zájmu hrát ho dopsat dodatečně. Složitější a krkolomnější věc je to z důvodu termínu Světového poháru. Hráči kvůli turnaji budou muset uzpůsobit přípravu, byť asi ne nějak zásadně. Ale zrovna tohle může hrát roli v Jardově rozhodování,“ myslí si kouč, že číslo 68 může zvažovat účast z tohoto důvodu.

720p 480p 360p 240p
Voráček má vlohy lídra, jako kapitán je dobrá volba, říká Jandač

A co fakt, že už se Jágr rozloučil s reprezentací? „To všichni víme a je to fakt. Jak Jardu známe, aby své rozhodnutí změnil, musí vědět, zda se dokáže na turnaj připravit, aby nehazardoval se svým jménem. Pakliže uvěří tomu, že by byl na ledě platným hráčem, pak je šance, že nám pomůže. Jarda si na sebe klade vysoké nároky, těžko by se asi smiřoval s tím, že by hrál průměrně,“ pokračuje Jandač.

Svůj zájem pozvat největší zdejší hokejovou ikonu na World Cup nezastírá. „Patří k našim nejlepším hráčům v NHL. Věk nezastavíte, ale je to jednorázový turnaj, pár zápasů. Jde především o jeho chuť a připravenost po fyzické stránce,“ dodává Josef Jandač.

Obsáhlý rozhovor s Josefem Jandačem čtěte v pátečním deníku Sport! 

720p 480p 360p 240p
Jandač: Simon dobře bruslí, na mezinárodní scénu má parametry

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze