18. července 2017 • 21:19

Ajaj… Nečas se v Brně zranil, nedohrál přípravu a skončil v nemocnici

Autor:
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nebyl to vůbec hezký pohled. Martin Nečas se během druhé třetiny duelu se Švýcary svíjel na ledě, bez cizího zavinění padl k zemi a těžko se zvedal. Ve 34. minutě pro něj ostrý návrat do Brna skončil, s pomocí parťáků se odbelhal do kabiny, kde nad ním lékaři týmu začali pracovat.Diagnóza? Zřejmě natažený břišní sval. Snad… Mladí reprezentanti v prvním ostrém přípravném duelu pod vedením Filipa Pešána srazili soka 4:1, ve středu se hraje odveta.

Blbá náhoda. K vzteku premiéra, v níž Martin Nečas doma poprvé nastoupil bez košíku na helmě. Obletovaný centr zřejmě zajel na úzkém ledu arény brněnské Techniky do rýhy, ztratil balanc a neštěstí bylo na světě. Hned se chytil za břicho, rysy v obličeji se mu zkřivily.

Po mači putoval na podrobné vyšetření do špitálu, ještě předtím se svěřoval iSport.cz: „Uvidíme v nemocnici, snad nepůjde o nic závažného,“ doufal, přitom věděl: „Teď to určitě bude o klidovém režimu. Hlavně doufám, že to nebudou natržené břišní svaly. Cítil jsem je už předtím a teď jsem udělal nějaký špatný pohyb a bylo to. Hlavní je, že kluci vyhráli,“ těšilo ho u kabiny týmové vítězství 4:1.

Natržené břišní svaly jsou polízanice. Nečitelné zranění, které si žádá pauzu. No jo, jenže jak dlouhou? „Bylo mi řečeno, že natažené a natržené břišáky bolí zhruba stejně, tak teď těžko říct. Věřím, že to bude v pohodě.“

Ač mu do zpěvu nebylo, rozjásaná kabina mu vylepšovala náladu. Martin Nečas cítí, že se u dvacítky rodí něco velkého. „Za sebe říkám, že je super, že k nám přišel trenér, který hrál s Libercem super hokej. Pan trenér tam zavedl moderní styl hokeje a teď přenáší k nám. Myslím, že na mistrovství světa do Buffala přivezeme výborný hokej. Takový, který ve světě platí.“

Martin Nečas se během posledních měsíců stal jedním z nejsledovanějších hráčů českého hokeje. V minulé sezoně zaujal neohroženou průbojností v dresu extraligové Komety, v osmnácti letech sebral mistrovský titul a tučným písmem se zapsal do bloků náhončích pro NHL. V nedávném draftu jej nemohlo minout první kolo, z pozice č. 12 se stal první volbou Caroliny a bourákem budoucnosti Hurricanes.

Po podpisu tříletého kontraktu s týmem NHL, která mj. obsahovala příjemný podpisový bonus ve výši 6,3 milionu korun, se z nováčkovského kempu vrátil domů. Do Komety? Ano. Ale zda její dres znovu navlékne, není jisté.

Rozhodne se až na hlavním kempu Hurricanes v září, není vyloučené, že si ho vedení klubu bude chtít „hlídat“ z bližší vzdálenosti. „V Carolině mi řekli, ať se co nejlépe připravím na zářijový kemp a tam se ukáže. Je to na domluvě mezi mnou, agentem a klubem. Měl jsem plán pro příští sezonu zůstat v Brně, ale těžko říct, jak to nakonec dopadne,“ sám nemá jasno, jak se jeho příběh vyvine.

Stávající mlhu přifoukla včerejší nehoda. „Fakt nevím, na jak dlouho to bude…“

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze