Reprezentace a veteráni? Michálek by dodal klid, Erat je lídr | iSport.cz
17. prosince 2017 • 04:58

Reprezentace a veteráni? Michálek by dodal klid, Erat je lídr

Autor: iSport.cz
 • Spolu se Zbyňkem Michálkem cítí šanci na únorový Pchjongčchang další veteráni. Čím mohou národní tým obohatit? Spolu se Zbyňkem Michálkem cítí šanci na únorový Pchjongčchang další veteráni. Čím mohou národní tým obohatit?FOTO: Koláž iSport.cz

  Zbyněk Michálek byl smířený s tím, že si v reprezentaci nezahraje. Mihla se i myšlenka: Není to definitivní závěr kariéry? Potom ale 34letý obránce poslechl srdce. „Hokej miluju. A vidina olympiády mě extrémně motivuje,“ tvrdí poctivec, který reprezentoval na dvou posledních Hrách. Spolu s ním cítí šanci na únorový Pchjongčchang další veteráni. Čím mohou národní tým obohatit?

 • Zbyněk Michálek 34 let

  obránce
  v reprezentaci: 63 zápasů/7 gólů
  aktuální sezona: Sparta – 13 zápasů/9 bodů (2+7)

  Jestli na něj vytáhnete Corsi, škrtněte si ho. Ale je řada oblastí, ve kterých by byl přínosem. Na oslabení. Na to, aby hře dodal klid, rozvahu. Navíc kupu zkušeností. Zažil dvě poslední olympiády.

  Zbyněk MichálekZbyněk MichálekFoto ČTK

 • Ondřej Němec 33 let

  obránce
  v reprezentaci: 113/13
  aktuální sezona: Kometa – 19/7 (3+4)

  Existuje celá řada lepších bruslařů, ale už není tolik beků, kteří mají tenhle mix: umí bránit, podporovat útok, dávat góly. Nejančí a má za sebou kupu úspěchů. V roce 2010 vyhrál šampionát.

  Ondřej NěmecOndřej NěmecFoto Michal Beránek (Sport)

 • Martin Erat 36 let

  útočník
  v reprezentaci: 60/13
  aktuální sezona: Kometa – 29/29 (7+22)

  Lídr. Kapitán. Dál není třeba nic dodávat. Ostřílený harcovník, v NHL odehrál téměř tisíc zápasů. Není náhoda, že Kometa urvala titul právě s ním. Absolvoval tři poslední olympijské turnaje.

  Martin EratMartin EratFoto Jaroslav Legner (Sport)

 • Petr Koukal 35 let

  útočník
  v reprezentaci: 117/13
  Aktuální sezona: Mountfield HK – 32/22 (7+15)

  Už to není motorová myš jako dřív. Věk se přihlásil. Ale pořád dovede soupeřům otrávit svým pohybem život. Skvělý do oslabení. A muž, který dobře ví, co potřebuje úspěšný vítězný tým.

  Petr KoukalPetr KoukalFoto Michal Beránek (Sport)

 • Michal Vondrka 35 let

  útočník
  v reprezentaci: 74/12
  aktuální sezona: Chomutov – 30/27 (13+14)

  Univerzál, odehraje všechno. Oslabení, přesilovku. Je schopný v klíčový okamžik trefit rozhodující gól. Nepanikaří. Nabízí se ideální spojení s Romanem Červenkou, pokud ten bude zdravotně fit.

  Michal VondrkaMichal VondrkaFoto Michal Beránek / Sport

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud