Veteráni s přehledem, šanci chytili i brankáři. Co ukázal národní tým? | iSport.cz
Zdeněk Janda
18. prosince 2017 • 04:58

Veteráni s přehledem, šanci chytili i brankáři. Co ukázal národní tým?

Autor: Zdeněk Janda, iSport.cz
 • Český národní tým se na Channel One Cupu předvedl velmi dobře Český národní tým se na Channel One Cupu předvedl velmi dobřeFOTO: Koláž iSport.cz

  Bravo! Český národní tým zvládl závěrečnou prověrku před únorovými olympijskými hrami skvěle, na Channel One Cupu vyhrál všechny tři zápasy. Co turnaj ukázal směrem k Pchjongčchangu? Trenéru Josefu Jandačovi se vyplatila sázka na zkušené hráče, kteří by podle jeho slov měli tvořit páteř olympijského výběru. „Reálnou šanci na nominaci má z tohoto týmu tak šedesát až sedmdesát procent,“ sdělil hlavní kouč po nedělní výhře nad Švédskem. Kdo už může balit a kdo zůstává na hraně?

 • Gólmani

  Brankář Dominik Furch potvrdil na Channel One Cupu konstantní formu, o olympijské hry ho připraví jen zranění

  Tady není co řešit. Dvojice Dominik Furch – Pavel Francouz je jistá, oba i v Moskvě ukázali svou sílu. Teď zbývá vyřešit, koho k nim v pozici trojky. Klidně to může být vítkovický Patrik Bartošák. V brance by měla být česká síla.

  Program olympiády: Hokej na ZOH 2018 »

 • Obrana

  Ondřej Vitásek v zápalu boje přepadl přes Brandona Kozuna

  Zdá se být rozhodnuto o první obranné dvojici – Michal Jordán, Tomáš Kundrátek. Také Ondřej Němec se po pauze dobře adaptoval na mezinárodní hokej. Prokazoval přehled, věděl, kdy puk přidržet, kdy rozehrát. Vedle něj mohou ostatní růst.

  Skvěle se chopil šance po bídném prvním turnaji Vojtěch Mozík, kterého kouč Josef Jandač veřejně hodně chválil. Dobré zápasy odehrál Adam Polášek. Veterán Zbyněk Michálek se rozjížděl pomalu, v neděli už nenastoupil. Ale pokud bude hrát dobře ve Spartě, do výběru by se mohl vejít.

 • Útok

  Martin Erat mohl být s výkonem českého týmu spokojen

  Veteráni v čele s Martinem Eratem, Michalem Vondrkou nebo Petrem Koukalem ukázali, že mezinárodnímu tempu stačí. Chvíli jim trvalo, než se rozjezdí (dvě třetiny pražského zápasu s Finy), ale potom už ukazovali přehled, chytrost.

  Vondrka se ukázal jako univerzál, bruslař, který zvládne všechno. Koukal odvedl spoustu práce při oslabení. A Erat? To je samostatná kapitola. Skvělý na ledě, ale mimořádně stejně platný v kabině.

  Do Koreje už se mohou chystat stálice jako Jan Kovář, Michal Řepík nebo Jiří Sekáč (pokud bude zdravotě fit). Otazník přetrvá u jména Martin Růžička. Ano, rozhodl úvodní utkání s Finy, kdy trefil hattrick. Ale další dva zápasy už to nebylo ono. Spíš šeď. Olympiádě se až tolik nepřiblížil. Pokud bude zdravotně fit Dominik Kubalík, zdá se, že by mohl být turnaji blíže on.

 • Kdo nebyl na turnaji a má reálnou šanci

  Roman Červenka na tréninku reprezentace

  obránci: Jakub Nakládal, Jakub Krejčík,
  útočníci: Roman Červenka, Michal Birner, Robin Hanzl.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud