Zábranský odmítl! Českou reprezentaci nepovede, kvůli rodině zůstane v Brně | iSport.cz
25. dubna 2018 • 11:44

Zábranský odmítl! Českou reprezentaci nepovede, kvůli rodině zůstane v Brně

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
SE SIMONOU... a Dominikem Haškem. Vybral TOP 5 brankářů extraligy SE SIMONOU... a Dominikem Haškem. Vybral TOP 5 brankářů extraligy
TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Libor Zábranský odmítl nabídku trénovat hokejovou reprezentaci. I nadále chce koučovat Kometu Brno, kterou dovedl podruhé za sebou k extraligovému titulu. Čtyřiačtyřicetiletý bývalý úspěšný obránce je zároveň majitelem a generálním manažerem klubu."Velice si vážím toho, že jsem se dostal mezi kandidáty na post hlavního kouče národního týmu. Zůstávám ale s rodinou, neplánuji tuto nabídku přijmout," uvedl Zábranský na webu Komety.

U národního týmu po květnovém mistrovství světa skončí po dvou letech Josef Jandač. "Mohu potvrdit, že Libor Zábranský byl s touto nabídkou osloven. Jednání nějakou dobu probíhala, byla z obou stran velmi konkrétní a dostala se i do poměrně pokročilé fáze. Pochopitelně jeho rozhodnutí respektujeme," řekl ČTK mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Hlavním důvodem, proč se Zábranský rozhodl, že ho nenahradí, je rodina. Chce se věnovat dětem a brněnskému klubu. "Mám tři děti. Liborka, Terezku a Kometu. Liborek už je puberťák, musí se o sebe postarat sám. Bude mu osmnáct. K tomu jsem ho celou dobu vychovával. Terezka má devět a Kometa třináct. O tyto dvě holky se musím starat," řekl Zábranský, který v roce 2005 zachránil Kometu před krachem. "Nedokážu si ani představit, že bych našim současným i novým partnerům řekl: díky, já jdu dělat nároďák. Nebylo jednoduché pro mě říci ne," prohlásil.

O reprezentaci se bavil s prezidentem hokejového svazu Tomášem Králem i během nedávné finálové série proti Třinci. "Strašně si ho vážím, koneckonců i kvůli němu jsem před dvěma lety přijal místo ve výkonném výboru svazu. Není potřeba nic natahovat a hledat v tom vědu. Mám strašnou spoustu rozdělané práce v klubu, nechtěl bych, abychom se v tom dále pitvali," řekl Zábranský.

ANKETA: Odejde Zábranský do reprezentace? Nikam! Libor je naše všechno, říkají fanoušci Komety
720p 360p

Šéf Komety byl momentálně považován za hlavního adepta na post reprezentačního kouče. Před Zábranským v minulých dnech odmítl možnost, že by trénoval národní tým, plzeňský Martin Straka.

"Tomáš Král je špičkový vyjednávač a manažer a vybere toho nejlepšího pro reprezentaci. Je to nesmírně sledovaná funkce v tomto národě, jak ve fotbale. Je to potřeba dělat naplno, na sto procent. Asi bych to nedělal naplno a tím pádem bych to nedělal dobře," uvedl Zábranský.

Přiznal, že se nikdy neviděl ani v roli hlavního kouče extraligového týmu. "Vždy jsem rád dělal s mládeží, která mě hrozně baví. Nyní se jí nemohu tolik věnovat. Nevím, jak dlouho budu na střídačce extraligového týmu. Po mé první sezoně, kdy jsme se zachránili, se Martin Erat, Ondřej Němec a další noví hráči i ti stávající zajímali o to, zda zůstanu. Nyní je situace stejná, nebudu nic měnit," uvedl Zábranský.

Hledání Jandačova nástupce bude pokračovat. "Další jednání povede prezident svazu Tomáš Král, který osloví jiného kandidáta. Platí nadále, že konkrétní jména zveřejníme nebo budeme komentovat až ve chvíli, kdy budou potvrzena a schválena výkonným výborem svazu," řekl Zikmund. Podle něj by se tak mohlo stát v červnu.

Radost brněnského bosse! Zábranský slaví obhajobu titulu
720p 360p

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

Články odjinud


Články odjinud