Grafický expert o novém dresu: Mnoho chyb! Detaily jsou tam na sílu | iSport.cz
Ondřej Kuchař
26. června 2018 • 11:39

Grafický expert o novém dresu: Mnoho chyb! Detaily jsou tam na sílu

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Řezníčkova evoluce, fakáč v Plzni a pocuchaná Tribuna Sever LIGA NARUBY: Řezníčkova evoluce, fakáč v Plzni a pocuchaná Tribuna Sever
Sparta - Karlovy Vary: Jurčina zlomil hokejku, jeho střela se odrazila do branky, 1:1 Sparta - Karlovy Vary: Jurčina zlomil hokejku, jeho střela se odrazila do branky, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kritiku prý očekávali. Tak drtivou lavinu tvrdých komentářů ale zástupci Českého hokeje tušit nemohli. Nové dresy totálně ztrhala veřejnost, někteří známí hokejisté s Davidem Pastrňákem v čele a přidávají se i přední čeští grafičtí designéři. „Není to povedené a to v mnoha ohledech. Lev ani na první pohled nevypadá jako lev,“ říká grafik Jan Šlégr z uznávané společnosti Dynamo design. Nová identita českého hokeje, nový název asociace, nové logo, a hlavně… nová podoba dresů národního týmu. Ty se staly okamžitě nejvíce diskutovaným prvkem radikální proměny, kterou inicioval hokejový svaz. Lidem vadí nedostatečně znázorněné státní prvky, chybějící orlice ze státního znaku a nápis Czech Republic v angličtině. 

Kriticky se k novému logu s lví hlavou, která v tlamě svírá puk, vyjadřují i někteří odborníci z branže. „Čím víc se na to logo koukám, tím víc jsem k tomu kritičtější. Hlavní symbol mi nepřijde úplně povedený a to v mnoha ohledech. Graficky má mnoho chyb, nelíbí se mi ani na sílu tlačené propojení s hokejem,“ vytýká autorům nové dominanty reprezentačního dresu grafický designér Jan Šlégr, autor nové tváře Českého florbalu a spoluautor nové identity pro Český volejbal. 

Ostré reakce veřejnosti očekával. Podivuje se hlavně nad volbou firmy, která zakázku dostala. „Bylo vidět, že svaz do toho hodně investoval, v porovnání s volejbalem určitě mnohonásobně víc. I proto mě překvapilo, že oslovili firmu, která na svých stránkách nemá úplně přesvědčivé portfolio. Nevím, co je k tomu vedlo a jestli to byla zrovna šťastná volba. Svaz se navíc netají tím, že výběrové řízení dělal mezi dvěma subjekty, se kterými dlouhodobě spolupracuje,“ dodává Šlégr. 

Hlavním designérem celého projektu byl Tadeáš Drahorád a kreativní agentura Go4Gold. Dohled nad rebrandingem pak měl Alan Záruba, učitel z vysoké školy uměleckoprůmyslové, kreativní ředitel televize Nova a bratr šéfkomentátora ČT sport Roberta Záruby. 

Oba návrháři si za svým dílem stojí. „Chápu, že pro lidi je to šok. Až ale emoce opadnou, bude se to líbit. 

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud