Obtížné hledání asistenta, Říhovi padl Hamr. Jaké má možnosti teď? | iSport.cz
31. července 2018 • 12:53

Obtížné hledání asistenta, Říhovi padl Hamr. Jaké má možnosti teď?

TOP VIDEA
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
Češi, kteří zanechali v bundeslize výraznou stopu: Jarolím, Kadlec i překvapivé jméno
VŠECHNA VIDEA ZDE

Miloš Říha, Robert Reichel a dál? Vedení národního mužstva stále pracuje na složení trenérského týmu a faktem je, že zaknihování nejbližších spolupracovníků drhne. Nevyšel ani poslední plán s angažováním Radka Hamra, bývalého obránce reprezentace, Sparty či Färjestadu, jenž má nyní velké renomé a uplatnění ve Švédsku. „Nemám pocit, že by kluci nechtěli trénovat národní tým. Spíš naopak. Ale jsou většinou někde zaměstnaní," říká Říha v rozhovoru, který najdete v placené části článku.Tahle hokejová armáda se nerodí snadno. Vzpomeňte, jak dlouho trvalo, než elitní tým České republiky našel vyvoleného za Josefa Jandače, jenž se po dvou letech marného dobývání světové medaile vydal do Magnitogorsku. Říha byl až třetí či čtvrtou volbou, zataženo je i nad doladěním trenérského týmu.

V druhé půlce srpna (20. až 25.) se v Přerově sejde na pár dnů ekipa hráčů, s nimiž Miloš Říha počítá pro rozjezd nové epochy českého hokeje. V rodišti 59letého trenéra se zdaleka neukážou všichni ti, na nichž zvučný trenér míní stavět – v tu dobu už totiž poběží KHL.

Otázkou je, zda u toho bude i dostatečný počet koučů.

Jistě, když Miloš Říha na place zavelí, nemáte pocit, že by kolem sebe potřeboval houf asistentů. Dunivý hlas kmeta s bohatými zkušenostmi z tuzemska a všech koutů východní části Evropy má váhu.

Pravdou je rovněž to, že k ruce bude mít Roberta Reichla, zlatého kapitána, ikonu tolik úspěšné generace z přelomu tisíciletí. Jde o velké jméno, nicméně v branži bez pronikavého úspěchu. Byl to Říha, kdo litvínovského patriota vytáhl z odpočinku zpět na scénu velkého hokeje. Potřeboval jméno, i kvůli veřejnosti, a získal jej.

Reichel k ruce bude, o tom není sporu, jeho rady mají sílu, herní cit a myšlení měl vynikající, koncovku rovněž, k tomu vůdcovské schopnosti do kabiny. To se vždy hodí. Ale není to kouč v pravém slova smyslu, v extralize vedl Litvínov jen epizodně.

Reprezentace podle mínění Sportu potřebuje silného experta, ideálně se specializací na defenzivu a její propojení s útokem. Sázka na Radka Hamra měla svoje opodstatnění. Ačkoli 44letý bývalý reprezentační bek dosud nevedl tým jako hlavní šéf,

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Aktuální zápasy
Články odjinud