Trénink nároďáku odnesl Karel Rachůnek zraněním | iSport.cz
9. listopadu 2010 • 18:12

Trénink nároďáku odnesl Karel Rachůnek zraněním

Autor: ČTK
Karel Rachůnek nebude na trénink v Budějovicích vzpomínat v dobrém
TOP VIDEA
Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští hokejisté dnes po přesunu do Českých Budějovic sice byli na prvním ostrém tréninku před turnajem Karjala v Budvar aréně poprvé kompletní, ale zranil se kapitán Karel Rachůnek. Obránce Jaroslavle si vykloubil rameno a na turnaji se nepředstaví, protože vyšetření v nemocnici ukázalo, že musí mít čtyři týdny klidové léčby.Dodatečně byl povolán zadák Martin Lojek z Třince, který bude v reprezentaci debutovat.

"Karel Rachůnek vjel do rýhy v ledu a upadl na mantinel," řekl ČTK mluvčí reprezentace Jan Černý. Jednatřicetiletý mistr světa tak přijde o společný start v národním týmu se svým o dva roky mladším bratrem Ivanem, útočníkem Zlína. Navíc bude chybět delší dobu i Jaroslavli.Kouč Alois Hadamczik tak musel sáhnout k další změně v nominaci. Pro zdravotní potíže už vypadli obránci Michal Barinka z Vítkovic, Vladimír Sičák z Kärpätu Oulu a útočník Zbyněk Irgl z Atlantu Mytišči, následně pak i dodatečně povolaný Petr Kumstát z Karlových Varů.

Nahradili je zadáci Filip Novák z Dynama Moskva, Petr Gřegořek z Karlových Varů a nováček Lukáš Klimek z Vítkovic.Hadamczik nejdříve uvažoval o tom, že odehraje čtvrteční zápas se Švédskem jen se sedmi beky. Nakonec ale povolal Lojka, jenž byl při nominaci mezi náhradníky.

 

Reprezentační trenér už měl dnes k dispozici beky Filipa Nováka, Martina Škoulu s útočníky Romanem Červenkou z Omsku, Josefem Vašíčkem z Jaroslavle a Lukášem Klimkem z Vítkovic, kteří chyběli na pondělním srazu v pražské Tesla Aréně a dobrovolném tréninku.Národní tým se na jih Čech přesunul ráno a dopoledne absolvoval poradu. Dodatečně povolaný nováček Klimek se připojil k mužstvu v pondělí večer a s týmem z Prahy cestovali také Červenka s Vašíčkem. Tým zkompletovali na místě Škoula s Novákem, který v Českých Budějovicích bydlí.

Hadamczik sestavil na první ostrý trénink před vstupem do nové reprezentační sezony formace takto: K. Rachůnek, Škoula, F. Novák, Krajíček, Němec, Čáslava, Gřegořek, Mojžíš - Klepiš, Marek, Červenka - Kašpar, Novotný, Hubáček - Kvapil, Vašíček, M. Růžička - Gulaš, Kreps, I. Rachůnek. V pozici třináctého útočníka byl Klimek.

Brankáře bude Hadamczik se svým asistentem Josefem Palečkem vybírat z dvojice Štěpánek - Schwarz.Ve středu bude reprezentace v Budvar aréně trénovat na dvě skupiny od 9:30 a 10:45. Odpoledne navštíví vybraní úřadující mistři světa Dětské oddělení nemocnice v Českých Budějovicích.

Do turnaje vstoupí český tým ve čtvrtek od 18:10 v Budvar aréně utkáním proti Švédsku a hned po zápase se přesune do Prahy, odkud v pátek odletí do Helsinek. Tam v sobotu změří síly s Finskem a v neděli nastoupí proti Rusku.
 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud