19. března 2010 • 04:00

Hadamczik: U rozhodčích jsem nebyl

TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čtvrtfinále Vítkovic se Spartou je emotivní nejen na ledě. Tam si hráči nedarují ani metr, v zákulisí se do sebe už dvakrát slovně pustili Alois Hadamczik s Petrem Břízou.Nejdřív na dálku, kvůli sporům ohledně oprávněnosti startu brankáře Přikryla. V průběhu druhého čtvrtfinále se i s rozhodčími potkali na chodbě k šatnám. Bylo z toho hodně křiku a nakonec i obvinění, že si šel vítkovický trenér stěžovat do kabiny arbitrů. To však sami sudí popřeli.

Srovnáno! Sparta přetlačila Vítkovice »

Po úvodních zápasech v Ostravě je série velkých rivalů nerozhodná 1:1. Je jasné, že v urputné bitvě, v níž jeden z ambiciózních klubů přijde o šanci na extraligovou medaili, budou rozhodovat maličkosti. Nervy jsou na pochodu, k explozi kolikrát stačí byť jen nepatrná jiskřička. A že by se jich v úvodních duelech na obou stranách našlo.

Roznětkou dramatického sporu mezi Hadamczikem, Břízou a rozhodčími po druhé třetině středečního zápasu byl dvojnásobný faul sparťanského útočníka Tomáše Netíka na Lukáše Krenželoka.

Štěpánek, Kuboš a sparťan Langhammer
Štěpánek, Kuboš a sparťan Langhammer

Netík soupeře v souboji u mantinelu nejdřív držel, potom i podrazil. Alois Hadamczik se dožadoval dvojnásobného potrestání, nedočkal se. Netík dostal dvě minuty.

Svou nelibost dal vítkovický trenér rozhodčím Šindlerovi a Hradilovi najevo bezprostředně po ukončení třetiny. A klub také posílá stížnost ke komisi rozhodčích.

„Šel jsem po své straně chodby a volal jsem na rozhodčí, že když jsou dva fauly, tak mají pískat dva fauly! Od toho tu jste dva a můžete pískat oba dva,“ líčí spor Hadamczik. „To je všechno, co jsem křičel. Žádné sprosté slovo, žádný nadávky,“ dodává.

Generální manažer Sparty Petr Bříza, který byl v tu chvíli také v blízkosti rozhodčích, okamžitě reagoval. Nelíbilo se mu, že Hadamczik na sudí pokřikuje a dožadoval se potrestání vítkovického trenéra.

„Nemám potřebu to nějak komentovat,“ reagoval o den později Petr Bříza. „Jsou věci, které k play off patří a já se k tomu nechci zpětně vracet.“

Nevybočil tedy podle něj konflikt mimo rámec únosných mezí? „To jsem neřekl a neříkám. Ale máme na to v rámci zápasových pravidel nějaké mechanismy, rozhodčí do zápisu o utkání celou situaci popsali a teď je to v kompetenci orgánů, které řídí ligu. Tím to pro mě končí.“

Petr BřízaPetr Bříza
V přímém přenosu České televize poté zaznělo, že se Hadamczik vrátil do kabiny rozhodčích. Také Petr Bříza se dožadoval, aby tato informace byla do zápisu zapsána. Hadamczik něco takového důrazně popírá.

A oficiální zápis o utkání mu dává za pravdu. Doslova se v něm píše: „Po druhé třetině domácí trenér pan Hadamczik hlasitě protestoval proti neudělení trestu – v chodbě před kabinou rozhodčích, bez použití sprostých výrazů.“

Hadamczik připouští, že se po shlédnutí záznamu vrátil ke kabině rozhodčích a mluvil s delegátem utkání Jaromírem Brázdilem.

„V kabině rozhodčích jsem ale nebyl. Jen jsem delegátovi zápasu říkal, aby se šel podívat na to, co ve druhé třetině bylo. Že se nerozčilujeme neprávem. Že nechceme po rozhodčích nic jiného, než aby pískali, co na ledě je. Bříza se rozčiloval, že na rozhodčí křičím, ale ten by se měl spíš starat o to, proč Přikryl chytá protiprávně,“ připomněl Hadamczik zamotanou kauzu, kterou otevřel ještě před play off.

Vítkovický kouč si nemyslí, že by nervozita mezi kluby a jejími představiteli přerostla únosnou mez. „Nemám žádné zvláštní emoce vůči Spartě, je to jenom náš soupeř. I s Petrem Břízou vycházím dobře. Oni chtějí vyhrát, my chceme vyhrát, takové už je play off.“

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze