Rána pro Kometu! Brno přišlo o Petrovického, ve finále dohrál | iSport.cz
11. dubna 2012 • 17:41

Rána pro Kometu! Brno přišlo o Petrovického, ve finále dohrál

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
Někdejší hráč NHL a slovenský reprezentant Róbert Petrovický v této sezoně dohrál, kvůli otřesu mozku se ve finále play off v dresu Komety už neobjeví
TOP VIDEA
iSport podcast: Má ještě trenér Kozel Baníku co dát? Posune Grussmann klub výš?
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Komety Brno se budou muset zřejmě obejít ve zbytku finálové série s Pardubicemi bez slovenského útočníka Róberta Petrovického, který po otřesu mozku stále netrénuje a má zdravotní problémy.Petrovický se zranil po prudkém nárazu na mantinel v pondělním prvním finálovém duelu v Pardubicích. Lékař brněnského týmu jej odvedl do kabiny a následné vyšetření v pardubické nemocnici potvrdilo otřes mozku.

Kromě Petrovického Brňané postrádají v play off dlouhodobě zraněné útočníky Miroslava Holce a Vojtěcha Němce.


"Petrovického bolí stále hlava. Je málo pravděpodobné, že by za této situace ještě do série naskočil. S poraněním mozku je těžké odhadnout délku léčby. Samozřejmě bych uvítal, kdyby ještě hrál. Ale moc v to nevěřím," řekl ČTK kouč Brňanů Zdeněk Venera.
Absence zkušeného osmatřicetiletého Petrovického znamená pro Brňany citelnou ztrátu.

V play off je se čtyřmi góly a třemi asistencemi osmým nejproduktivnějším hráčem týmu. Jeho síla kromě hokejové chytrosti na ledě byla i v tom, že dokázal tým vyburcovat.

"Play off přináší tvrdé souboje, tržné rány. Od toho jsou ale lékaři, aby je zašili a hrálo se dál," tvrdil ještě před zahájením play off Petrovický. Nyní jej ale otřes mozku s největší pravděpodobností připravil o vyvrcholení sezony.

Bývalý slovenský reprezentant startoval na třech olympijských hrách, působil v NHL i KHL. Do Brna přišel v říjnu loňského roku náhradou za zraněného Radima Hrušku.

Vstoupit do diskuse
1
5.kolo
Články odjinud


Články odjinud