VÍME PRVNÍ: Břízovi sebrali kompetence. Spartě bude šéfovat Sejejs! | iSport.cz
Jakub Hlaváč
11. října 2012 • 10:10

VÍME PRVNÍ: Břízovi sebrali kompetence. Spartě bude šéfovat Sejejs!

Kompetence Petra Břízy ve Spartě se omezují.
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Došla jim trpělivost, začali konat. Majitelé hokejové Sparty už netouží sledovat její skon v přímém přenosu, posílí její vedení. Do sedla generálního manažera dosedne Normunds Sejejs, který stejnou funkci zastává v HC Lev. Petr Bříza nadále zůstává předsedou představenstva Holešovických.Poslední místo v tabulce, úbytek fanoušků a pískot z hlediště. Současná situace Sparty je žalostná. Vedení Sportovního holdingu Praha, které zastřešuje tradiční klub i nováčka KHL HC Lev, se kvůli tomu odhodlalo k rázným změnám.

Okomentoval je Petr Speychal, předseda představenstva holdingu. „Pro lepší spolupráci obou týmů spojíme sportovní rozhodování na angažování a využití hráčů pro Spartu i Lev. Sportovní management sjednotí generální manager HC Lev Normunds Sejejs a za oba kluby jsou odpovědni Patrik Martinec a Raschid Chabibulin,“ prohlásil.

Ubírá tím pravomoci Petra Břízy, ten však nadále zůstává ve vedení. „Pan Petr Bříza pro nás zůstává dlouhodobou zárukou, tváří a partnerem nejen jako předseda představenstva Sparty, ale i jako člen vedení celého Sportovního holdingu Praha, kde zastřeší jeho nesportovní část,“ tvrdil Speychal.

Na křeslo generálního manažera usedne Normunds Sejejs.Na křeslo generálního manažera usedne Normunds Sejejs.Foto Pavel Mazáč (Sport)

Velmi nazlobené je však vedení holdingu na samotné hráče slavného „S“. Plánuje další posílení, do rozpočtu je ochotno napumpovat prostředky pro zažehnání krize. Už nyní zaplatilo angažování obránce Vladimíra Sičáka, hradí gáži Petera Jánského a propůjčilo útočníka Tomáše Rachůnka.

„My se nesmíříme s tím, co na ledě předvádějí naši hráči. Chceme vidět bojovnost, odpovědnost, disciplínu a nasazení pro vítězství Sparty. Ať hráči dělají pořádně svoji práci, za kterou jsou klubem placeni tak, jako to firmy vyžadují od svých zaměstnanců,“ pokračoval Speychal.

A na závěr pokáral i hráče HC Lev. „Každý ať hledá chybu nejdříve u sebe a ne jinde, jako ji hledali např. naši profesionálové ze Lva, kteří místo aby proměnili několik šancí a vyhráli nad Dynamem Moskva, komentují kvalitu ledu,“ zlobil se.

Celé prohlášení Petra Speychala je zde:

„V poslední době, se v různých médiích a na webech zabývajících se sportovní tematikou, dostala na přetřes situace v hokejové Spartě, zvláště pak její sportovní výkonnost a samozřejmě její nelichotivé postavení v extraligové tabulce.

Chápeme znepokojení a oprávněnou kritiku sparťanských fanoušků. Protože HC Sparta je nedílnou, rovnocennou a plně podporovanou součástí Sportovního holdingu Praha, rozhodli jsme se k určitým okamžitým, ale i dlouhodobým změnám v organizaci HC Sparta a Sportovním holdingu Praha jako celku. Cílem je posílit a dále budovat jeden z nejtradičnějších hokejových klubů v zemi Spartu tak, aby ve spojení s klubem KHL Lev Praha, vznikl nejsilnější hokejový holding v zemi, budovaný odzdola, tj. od mládežnické základny. Vydali jsme z pozice majitelů velké finanční prostředky a vzali na sebe společenský závazek za fungování obou klubů a naše sliby plníme. Investovali jsme do zázemí Tipsport Arény a přispěli také výrazně nájmem za působení HC Lev a dělením nákladů za provoz arény k naplnění rozpočtu Sparty na chod arény. Chci zdůraznit tento důležitý fakt, aby si ho každý uvědomil.

Sparta se v současnosti dostala do velmi špatné sportovní situace, a my chápeme, že to vyvolává vášně a emoce. Zaráží nás ale jeden fakt. Slyšeli a přečetli jsme si mnoho zaručených důvodů krize. Nikdo v nich ale nekritizuje mužstvo? My se nesmíříme s tím, co na ledě předvádějí naši hráči. Chceme vidět bojovnost, odpovědnost, disciplínu a nasazení pro vítězství Sparty. Ať hráči dělají pořádně svoji práci, za kterou jsou klubem placeni tak, jako to firmy vyžadují od svých zaměstnanců.

Nechceme tento vývoj přijmout, a proto od minulého týdne konáme. Po jednání s představenstvem akcionáři přispěli mimořádným příspěvkem na angažování trenéra Václava Sýkory, obránce Sičáka a HC Lev uvolnil do kádru Sparty hráče Tomáše Rachůnka.  Sportovní holding Praha hradí jeho plat a také plat Petera Jánského.

Pro lepší spolupráci obou týmů spojíme sportovní rozhodování na angažování a využití hráčů pro Spartu i Lev. Sportovní management sjednotí generální manager HC Lev Normunds Sejejs a za oba kluby jsou odpovědni Patrik Martinec a Raschid Chabibulin. Budeme dále investovat do zvýšení rozpočtu na hráčský kádr Sparty v letošní i příští sezóně, abychom mohli do Sparty přivést kvalitní hráče.

Pan Petr Bříza pro nás zůstává dlouhodobou zárukou, tváří a partnerem nejen jako předseda představenstva Sparty, ale i jako člen vedení celého Sportovního holdingu Praha, kde zastřeší jeho nesportovní část. 

Zde bych se chtěl velice jasně vymezit proti tezím typu „Bříza ven“, tzn. Bříza může za všechno špatné. Myslím, že na ledě hrají současní hráči, a bohužel Petr, ač už je v hokejovém důchodu, by svého času svým tehdejším sportovním nasazením byl pro současné hráče příkladem. Každý ať hledá chybu nejdříve u sebe a ne jinde, jako ji hledali např. naši profesionálové ze Lva, kteří místo aby proměnili několik šancí a vyhráli nad Dynamem Moskva, komentují kvalitu ledu.

Učíme se všichni za pochodu, kombinujeme několik ledových ploch, reklam sponzorů na nich umístěných a snažíme se konkrétně vycházet se všemi partnery a myslím, že i oni s námi, jako např. vedení O2 Arény, které nám vyšlo vždy velmi vstříc, viz. zvýšené požadavky KHL. Buďme tedy navzájem loajální, pracovití a věnujme se tomu, za co jsme placeni. Tedy, v případě hráčů, za oku hokejového fanouška lahodící hru!

Dáváme silnou podporu Sportovnímu holdingu Praha, Spartě, Lvu, ale prosíme i nadále o podporu našich sportovních fanoušků, za kterou předem děkujeme!“

Předseda představenstva Sportovní holding Praha

Ing. Petr Speychal

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

12. kolo
Články odjinud


Články odjinud