VIDEO: Nájezdový fantom Hrubec! Ve dvou zápasech jich chytil pět | iSport.cz
Květoslav Šimek
29. října 2013 • 17:00

VIDEO: Nájezdový fantom Hrubec! Ve dvou zápasech jich chytil pět

Šimon Hrubec, brankář třineckých Ocelářů, úspěšně čelil penaltám i nájezdům
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Liberec - Bohemians: Domácí si berou vedení zpátky, z nádherné akce zakončoval Kuchta, 2:1 Liberec - Bohemians: Domácí si berou vedení zpátky, z nádherné akce zakončoval Kuchta, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvě trestná střílení ze hry a tři samostatné nájezdy. Třinecký brankář Šimon Hrubec (22 let) byl minulý týden pod slušnou palbou rivalů. Penalty i nájezdy pochytal, postupně si na něj nepřišli Vladimír Škoda, Petr Leška, Petr Čajánek, Petr Holík ani Antonín Honejsek.Trestná střílení řešil třinecký brankář v zápasech proti Mountfieldu a ve Zlíně. V obou případech v tu chvíli Hrubec hájil náskok a čisté konto svého týmu. V duelu 15. kola s Mountfieldem proti němu za stavu 2:0 jel Vladimír Škoda. Vystřelil, Hrubec ránu vyrazil.

V nedělním 16. kole ve Zlíně se na Hrubce za stavu 1:0 pro Oceláře chystal protřelý nájezdník Petr Leška. O jehož penaltové šikovnosti se nedávno zmínil i plzeňský brankář Lukáš Mensator: „I když vím, že udělá kličku do bekhendu a dá mi to mezi nohy, tak mi stejně dá čtyři góly z pěti nájezdů...“ říkal o Leškovi Mensator.

Leška ovšem Hrubce nepřekonal. A stejně pak dopadli i Petr Čajánek, Petr Holík a Antonín Honejsek po nerozhodném prodloužení. Mimochodem - pro talentovaného Honejska to byl vůbec první nevyužitý nájezd v sezoně. Čtyři předchozí suverénně proměnil. Nutno však říct, že Honejsek celý zápas nehrál, seděl pouze na střídačce a na nájezdy šel „studený“.

Třinecký brankář Šimon Hrubec pochytal ve dvou zápasech pět trestných střílení

Navíc Zlínu tentokrát v nájezdech chyběl zraněný útočník Filip Čech, který umí penalty řešit poměrně nekompromisně. A koneckonců chyběl i prvoligový brankář Tomáš Štůrala ze Šumperka, který Zlínu v úvodu sezony úspěšně vypomáhal. Právě Štůrala letos čelil největší porci nájezdů po prodloužení. A z 11 jich také 8 zlikvidoval.

Stoprocentně úspěšní jsou zatím při nájezdech Marek Čiliak (Kometa Brno), Tomáš Pöpperle (Sparta) a Lukáš Mensator (Plzeň). Jak si v nájezdech po prodloužení vedou ostatní brankáři? Na to se podívejte v tabulce.

ÚSPĚŠNOST GÓLMANŮ PŘI NÁJEZDECH

100% Marek Čiliak (Brno) 3 nájezdy
/3 chytil
  Tomáš Pöpperle (Sparta) 2/2
  Lukáš Mensator (Plzeň) 2/2
90% Pavel Francouz (Litvínov) 10/9
87,50% Jan Chábera (Kladno) 8/7
72,70% Tomáš Štůrala (Zlín) 11/8
66,60% Šimon Hrubec (Třinec) 6/4
  Tomáš Závorka (K.Vary) 6/4
  Dušan Salfický(Pardubice) 6/4
  Libor Kašík (Zlín) 6/4
  Pavel Kantor (Mountfield) 3/2
60% Roman Málek (Vítkovice) 5/3
50% Dominik Furch (Slavia) 10/5
  Marek Schwarz (Liberec) 8/4
  Miroslav Hanuljak (Chomutov) 6/3
  Martin Růžička (Pardubice) 4/2
44,40% Matěj Machovský (Plzeň) 9/4
33,30% Milan Řehoř (Chomutov) 6/2
0% Jiří Trvaj (Brno) 2/0
 
47. kolo
Články odjinud


Články odjinud