Květoslav Šimek
29. října 2013 • 17:00

Šimon Hrubec, brankář třineckých Ocelářů, úspěšně čelil penaltám i nájezdům
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Liberec - Bohemians: Domácí si berou vedení zpátky, z nádherné akce zakončoval Kuchta, 2:1 Liberec - Bohemians: Domácí si berou vedení zpátky, z nádherné akce zakončoval Kuchta, 2:1

Dvě trestná střílení ze hry a tři samostatné nájezdy. Třinecký brankář Šimon Hrubec (22 let) byl minulý týden pod slušnou palbou rivalů. Penalty i nájezdy pochytal, postupně si na něj nepřišli Vladimír Škoda, Petr Leška, Petr Čajánek, Petr Holík ani Antonín Honejsek.

Trestná střílení řešil třinecký brankář v zápasech proti Mountfieldu a ve Zlíně. V obou případech v tu chvíli Hrubec hájil náskok a čisté konto svého týmu. V duelu 15. kola s Mountfieldem proti němu za stavu 2:0 jel Vladimír Škoda. Vystřelil, Hrubec ránu vyrazil.

V nedělním 16. kole ve Zlíně se na Hrubce za stavu 1:0 pro Oceláře chystal protřelý nájezdník Petr Leška. O jehož penaltové šikovnosti se nedávno zmínil i plzeňský brankář Lukáš Mensator: „I když vím, že udělá kličku do bekhendu a dá mi to mezi nohy, tak mi stejně dá čtyři góly z pěti nájezdů...“ říkal o Leškovi Mensator.

Leška ovšem Hrubce nepřekonal. A stejně pak dopadli i Petr Čajánek, Petr Holík a Antonín Honejsek po nerozhodném prodloužení. Mimochodem - pro talentovaného Honejska to byl vůbec první nevyužitý nájezd v sezoně. Čtyři předchozí suverénně proměnil. Nutno však říct, že Honejsek celý zápas nehrál, seděl pouze na střídačce a na nájezdy šel „studený“.

Třinecký brankář Šimon Hrubec pochytal ve dvou zápasech pět trestných střílení

Navíc Zlínu tentokrát v nájezdech chyběl zraněný útočník Filip Čech, který umí penalty řešit poměrně nekompromisně. A koneckonců chyběl i prvoligový brankář Tomáš Štůrala ze Šumperka, který Zlínu v úvodu sezony úspěšně vypomáhal. Právě Štůrala letos čelil největší porci nájezdů po prodloužení. A z 11 jich také 8 zlikvidoval.

Stoprocentně úspěšní jsou zatím při nájezdech Marek Čiliak (Kometa Brno), Tomáš Pöpperle (Sparta) a Lukáš Mensator (Plzeň). Jak si v nájezdech po prodloužení vedou ostatní brankáři? Na to se podívejte v tabulce.