2. února 2014 • 18:51

Autor: tej
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Atmosféra při derby bývá vypjatá. Nejinak tomu bylo i tom západočeském mezi Karlovými Vary a Plzní. V devatenácté minutě napadl Michal Dvořák karlovarského Jiřího Drtinu u mantinelu. Ten se ovšem prát ani v nejmenším nechtěl. Plzeňského útočníka to však neodradilo a svému soupeři uštědřil hned několik ran.

Domácí: 02:05. Balán, 27:52. Vlach, 32:12. Micka

Hosté: 15:12. Kašpařík, 19:07. Slovák, 41:42. Holec, 51:57. SýkoraT, 59:24. Duda

Domácí: Závorka (Řehoř) – Bičánek, Šmach, Drtina J., Rýgl, Gulaši, Dresler, Schusser – Zaťovič (C), Balán, Pohl – Micka, Vlach, Koblasa – Dlouhý, Vachovec, Zucker – Buc, Hruška R., Tomeček.

Hosté: Mensator (Machovský) – Boháč, Jeřábek, Moravčík. Slovák, Frolo, Mozík, Holý – Straka (C), Lev, Indrák – Sýkora, Vlasák, Duda – Schleiss, Kašpařík, Holec – Pitule, Sýkora, Dvořák.

Jeřábek, Čech, Pešek , Jelínek

KV Arena, Karlovy Vary

5510 diváků

Derby mezi karlovarskou Energií a Plzní bývají téměř vždy vypjatá jak v hledišti, tak na ledě. V první třetině se dostal Michal Dvořák s Jiřím Drtinou do souboje o puk u mantinelu. Po obyčejném boji však plzeňský útočník svého soka napadl a okamžitě ho zasypal údery. Karlovarský hokejista se však ani v nejmenším prát nechtěl, a tak do sebe nechal bušit.

Plzeňský Michal Dvořák si spletl hokejové kluziště s boxerským ringem

Otázkou však zůstává, zda Dvořáka Drtina něčím nevyprovokoval nebo jestli nedostal pouze chuť někoho zmlátit. Podobná situace se totiž stala už v roce 2009 při přátelském utkání Karlových Varů s Plzní. Dvořák tehdy zezadu napadl nic netušícího Deje. Stejně jako minule, i nyní dostal pětiminutový trest společně se stopkou do konce utkání.

SESTŘIH: 45. kolo hokejové extraligy, Karlovy Vary - Plzeň 3:5