Jak tráví volno exsparťan Ton: Bez hokeje, ale končit nechce

VIDEO | Ve Spartě odehrál dlouhých jedenáct let. Fanoušci ho milovali. Od příští sezony už ale Petr Ton rudý dres neoblékne. Každopádně s hokejem končit nechce. "Nejradši bych zkusil ještě zahraniční angažmá," řekl zkušený útočník v reportáži TV iSport.
Petr Ton pozval TV iSport k sobě domů, kde ukázal slušnou sbírku pohárů a medailí. "Za poslední roky jsou pro mě nejcennější trofeje za produktivitu (2x) a nejlepšího střelce extraligy (3x)," uvedl.
A právě s pohledem do úspěšné minulosti nabývá přesvědčení, že ukončit kariéru není nejrozumnější řešení. "Po takové úspěšné sezoně by byla blbost končit. Vnitřně jsem rozhodnutý pokračovat," podotkl Ton.
V jakém klubu zakotví, neřekl. Nicméně svoje kroky by nejraději směřoval do zahraničí. "Cítím to tak, byla by to největší motivace. V úvahu připadá Německo, Švýcarsko nebo jiné země," naznačil.
Motivací jsou pro Tona i vzpomínky na zesnulého kamaráda a hokejistu Jana Marka, jenž tragicky zahynul při pádu letadla v Jaroslavli. Společně fotografie má doma zarámované a pověsené na zdech.
"Zasáhlo mě to hodně, protože pár dní před tragédií jsem s Honzou mluvil. Říkal mi, že v Rusku končí a vrátí se," vzpomíná na nejhorší okamžiky v životě.