Rozhodčí Mrkva dostal za chybu v Ostravě trest na dva zápasy

Roman Mrkva se omlouvá za předčasné ukončení gólové akce Vítkovic
Roman Mrkva se omlouvá za předčasné ukončení gólové akce VítkovicZdroj: Petr Kotala
Začít diskusi (0)

Komise rozhodčích potrestala rozhodčího Romana Mrkvu stopkou na dva zápasy za závažné pochybení z nedělního duelu Vítkovic s Libercem (2:3). Rozhodčí přerušil předčasně hru, přestože liberecký brankář Marek Schwarz neměl puk pod kontrolou a gól Erika Němce na 3:2 nemohl platit.

Video placeholder
Rozhodčí okradli Vítkovice. Předčasně pískli a branka neplatila • TV TIPSPORT
„Rozhodčí Roman Mrkva se dopustil zásadní chyby tím, že přerušil hru ve chvíli, kdy byl kotouč stále prokazatelně ve hře,“ uvedl Pavel Halas, předseda komise rozhodčích ČSLH. „Vzhledem k situaci, která verdiktu předcházela, tím vzal mužstvu HC Vítkovice Steel možnost vstřelit branku.“

Komise rozhodčích vyhodnotila předčasné přerušení hry jako závažné pochybení s vlivem na konečný výsledek zápasu. Sudího Romana Mrkvu potrestala zastavením činnosti na nejbližší dvě extraligová utkání, na která byl nominován.

„A co si na tom vezmeme?“ reagoval Petr Husička, generální manažer Vítkovic. „Připraví nás o tři body a řekne sorry? Co na to chcete říct? Stojí nás nemalé peníze hokej dělat a pak někdo udělá tohle a řekne promiň. To je fajn.“

LIVE
23
Detail

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů