Brněnský Petr Ton sestřelil Plzeň. A už se chystá na Spartu | iSport.cz
Zdeněk Janda
16. listopadu 2014 • 20:18

Brněnský Petr Ton sestřelil Plzeň. A už se chystá na Spartu

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Slovácko: Malínský předložil míč Kuchtovi, ten doklepává do sítě! Ale pískán ofsajd
Teplice - Baník: Fillo si srazil rohový kop do vlastní sítě, 2:1 pro Skláře!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ukázal přesně to, v čem je nejsilnější. Chvíle volného prostoru. Prásk, gól. Petr Ton, útočník Komety, potopil Plzeň gólem na 3:2, západočeský tým celkově prohrál 3:5, zápas měl přitom skvěle rozehraný. „Náš začátek nebyl ideální,“ připustil Ton. Teď už ale v hlavě zbrojí myšlenky na úterý. To se totiž vrací na Spartu! Jako soupeř…Ve 49. minutě přišla jeho chvíle. Soupeř ho nepokryl, což zkušený mazák dokonale využil. A vyslal svou typickou nechytatelnou ránu bez přípravy, v sezoně zaznamenal veterán Komety gól číslo 13. Tenhle moment domácí zdeptal.

„Člověk se hecuje, bavíte se o každém střídání, o každé třetině. A čím se blíží konec utkání, tím se dělá více chybiček. Vím, že si mě soupeř víc vnímá, není tam moc prostoru. Myslím si, že jestli jsem byl dvakrát na chvíli volný, je to moc. Takže při tom gólu jsem hned puk napálil, jak jsem ho dostal,“ reagoval brilantní střelec Ton, jenž nic ze svého umění neztratil ani po příchodu ze Sparty.

SESTŘIH: 21. kolo extraligy, Plzeň - Kometa Brno 3:5

„Tohle se nesmí stávat, že ho tam takhle necháme volného. Rozhodla naše laxnost ve vlastní třetině,“ zlobil se plzeňský gólman Matěj Machovský. „Takový hráč prostě nesmí dostat tolik prostoru…“

„Postupně jsme to během utkání byli my, kdo udával pohyb. A už jsme předváděli naši hru. důraznou, celoplošnou, s dohráváním soubojů,“ liboval si 41letý lídr Komety.

Jeho myšlenky se ale teď začnou upínat k úterku. Přijde den D, o němž dobře ví už od začátku sezony. S Kometou dorazí do Prahy. Na Spartu…„Jak se mi bude spát? Špatně, nebudu nic zastírat,“ připouští nejlepší střelec ve sparťanské historii. V úterý se do místa, v němž se stal ikonou, vrací.

„Bude to specifické, nebudu si hrát na nějakého machra. V hlavě už to mám,“ dodal Ton, jenž se proti svým bývalým spoluhráčům postavil v sezoně už jednou. Bylo to v Brně a jeho tým schytal debakl 1:8. Takže je co napravovat!

„Samozřejmě budu chtít vyhrát, to je jednoznačné,“ zdůrazňuje Ton.

MATCH OVERVIEW LEGACY
16. 11. • 15:00
HC Škoda Plzeň
HC Škoda Plzeň
3:5
ONLINE
16. listopadu
15:00
HC Kometa Brno
HC Kometa Brno
Góly

Domácí: 16:14. Mozík, 19:43. Pletka, 58:58. Simon

Hosté: 26:11. Káňa, 33:44. Burian, 48:48. Ton, 57:02. Vondráček, 59:29. Vondráček

Sestavy

Domácí: Machovský (Polívka) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Pletka, Kratěna "C", Johnson – Lev, Kašpařík, J. Sýkora – Schleiss, Simon, Beran – Hollweg, Přikryl, Balej – Kubalík

Hosté: Čiliak (Falter) – Kempný "A", Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Hájek – Hruška "A", Němec, Ton – Káňa, Čermák "C", Honejsek – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Ostřížek, Mrázek

Rozhodčí

Hradil, Svoboda – Flegl, Polonyl

Stadion

Vstoupit do diskuse
0
3.kolo
Články odjinud


Články odjinud