18. listopadu 2014 • 15:21

Sparta dostala pokutu. Bříza přišel do šatny sudích a kritizoval

Autor:
Reklama
Sparta dostala za chování Petra Břízy pokutu
TOP VIDEA
TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara
O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs! O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparta musí zaplatit pokutu 30 tisíc korun. Její předseda představenstva Petr Bříza totiž během nedělního utkání se Zlínem i přes zásah pořadatelů přišel do kabiny rozhodčích a zkritizoval je. Zlín nakonec zvítězil 4:3 po prodloužení.„Vzhledem k tomu, že ke vstupu došlo bez svolení rozhodčích, s cílem vytvořit na rozhodčí tlak a dosáhnout změny v jejich rozhodování, vyhodnotil předseda disciplinární komise ELH toto jednání jako porušení čl. 3.18 Herního řádu ELH, podle kterého jsou kluby povinny zajistit, aby v průběhu utkání, o přestávkách ani po skončení utkání nevstupovaly do kabiny rozhodčích neoprávněné osoby,“ stojí v tiskové zprávě svazu s dodatkem, že klubu byla udělena pokuta ve výši 30 tisíc korun.

Zlín to na Spartě řezal. Klimek skončil v nemocnici
720p 480p 480p 360p 240p 240p

Sparta v pondělí vydala oficiální prohlášení, ve kterém kritizuje výkony rozhodčích včetně těch, kteří pískali nedělní utkání se Zlínem. Nelíbí se jí především posouzení následujících momentů:

Situace č.1 - Trestné střílení po zákroku obránce Pilaře: "Podle našeho názoru zcela nesmyslně nařízené trestné střílení, z něhož vstřelil soupeř první branku utkání."

Situace č.2 - Nepotrestané držení útočníka Hlinky: "Jednoznačné držení za dres, které nebylo potrestáno. Naopak Hlinka dostal dvouminutový trest."

Situace č.3 - Nepotrestané držení útočníka Hlinky: "Jednoznačné držení za brankou, které nebylo potrestáno. Soupeř několik vteřin poté vstřelil branku na 3:3"

Sparta však není jediná, kdo musí zaplatit pokutu. Karlovy Vary porušily herní řád tím, že dopustily to, že fanoušci polili rozhodčí nealkoholickým nápojem, za což zaplatí pět tisíc korun. Disciplinární komise pak napomenula Mladou Boleslav, jejíž příznivci během utkání s Hradcem Králové vhazovali předměty na ledovou plochu.

SESTŘIH: 21. kolo extraligy, Sparta - Zlín 3:4 v prodloužení
480p 360p 240p

MATCH OVERVIEW LEGACY
16. 11. • 17:00
HC Sparta Praha vs. PSG Zlín HC Sparta Praha vs. PSG Zlín HC Sparta Praha HC Sparta Praha
HC Sparta Praha
HC Sparta Praha
3:4
ONLINE
16. listopadu
17:00
PSG Zlín
PSG Zlín
Góly

Domácí: 14:25. Réway, 18:31. Buchtele, 55:30. Cingel

Hosté: 03:35. Vlach, 23:50. Marušák, 56:00. Kotvan, 60:41. Čajánek

Sestavy

Domácí: Novotný (Staňa) – Pilař (A), Polášek, Ďaloga, Mikuš, Švrček, Barinka, Hrbas – Réway, Hlinka (A), Klimek – Buchtele, Cingel, Sabolič – Kumstát, Pech, Rolinek (C) – Dvořáček, Bahenský, Chlapík. Trenér: Josef Jandač.

Hosté: Hromada (Kašík) – Marušák (A), Řezníček, Kotvan, Horák, Žižka, Valenta – Okál, Leška (A), Köhler – Holík, Vlach, Říčka – Svoboda, Čajánek (C), Veselý – Ondráček, Sedláček, Kubiš. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí

Homola, Pešina – Bláha, Špůr

Stadion

Tipsport arena, Praha

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze