Křivdu cítili vítkovičtí hokejisté a jejich hlavní kouč Ladislav Svozil po sérii s Pardubicemi, kterou Východočeši ovládli 3:1 na zápasy a postupují do čtvrtfinále play off extraligy, kde se od pátku střetnou s Litvínovem.
Naštvání vyřazených vyplynulo nejen z nedělní závěrečné tiskové konference v Pardubicích, ale už i v průběhu předkola. Vyřazeným vadil metr rozhodčích. Z jejich vyjádření se dalo jasně vyčíst: Poškodili nás!
Averzi vůči pruhovaným mužům cítil zejména kapitán Rostislav Olesz, jenž po druhém utkání v Ostravě dostal od vedení soutěže pokutu 10 tisíc korun za komentování výkonu sudích v den duelu. Včera se s dalším komentářem přidal nakvašený trenér Ladislav Svozil.

Takhle hodnotil včerejší duel: „Nezačali jsme špatně, věděli jsme, že když budeme hrát první třetinu 0:0, Pardubice budou více nervózní než my. My jsme tu prakticky neměli co ztratit. Měli jsme tu dnes prohrát a tak se i stalo. Hráli jsme stále v oslabení. Když se po přesilovkách Pardubice dostaly do vedení, tak už jsme neměli šanci. Nějaká kosmetická změna (ve stylu pískání), kdy jsme za stavu 3:0, 4:0, 5:0 dostali i my přesilové hry, to už je kašparyáda. To už nejde nic a tak dále. Nezbývá než gratulovat domácím, byli dnes lepší. Celkově jsme si to prohráli ve druhém utkání doma, pod dojmem prvního výsledku 8:2 jsme nastoupili zase laxně a prohráli. Tady za tím šli domácí víc, než jsme my šli doma.“
Na otázku deníku Sport, zda se domnívá, že sudí pískali ve prospěch protivníka, Svozil reagoval: „Já nebudu panu Řezníčkovi platit pokutu. To je moje odpověď,“ zmínil šéfa extraligy.
To nebylo vše s nevšedními záležitostmi. Když se třeba jeho protějšek Miloš Říha mladší zmínil, že se v jisté fázi vítkovičtí hráči uchylovali k nečistým zákrokům, Svozil se ironicky pousmál. „Pěkný večer, pánové,“ dodal na závěr, a aniž by kolegovi podal ruku, odešel z místnosti.
