12. března 2015 • 22:34

Nečekané střídání brankáře Novotného: Nevím, co mu bylo, mlžil kouč

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Nečekaná výměna. Do konce základní hrací doby druhého čtvrtfinále mezi Spartou a Hradcem (5:3) zbývalo deset minut, ale sparťanští trenéři vystřídali brankáře Filipa Novotného za Jaroslava Januse. Za pět minut Sparta vstřelila rozhodující gól a Novotný se do branky vrátil.

Mountfield HK

Domácí: 14:59. Buchtele, 25:18. Mikuš, 41:04. Réway, 54:01. Rolinek, 59:58. Buchtele

Hosté: 24:17. Kudrna, 27:29. Kudrna, 27:46. Kukumberg

Domácí: Novotný (50.-55. Janus) – Ďaloga, Mikuš, Pilař (A), Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Rolinek (C) – Réway, Hlinka (A), Buchtele – Sabolič, Cingel, Vondrka – Forman, Přibyl, Dvořáček – Černoch. Trenér: Josef Jandač.

Hosté: Kacetl (Kantor) – Dietz, Vydarený (A), Čáp, Jank, Pláněk, Vašíček, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek (C) – Dej, Knotek, Pospíšil – Valcourt, Kukumberg (A), Červený – Vantuch, Tvrdík, Kopta. Trenér: Peter Draisaitl.

Pešina, Fraňo – Gebauer, Lederer

Tipsport arena, Praha

MOMENT: Střídání brankářů v zápase Sparta - Hradec Králové

Kolem Novotného se na střídačce seběhli kustodi a maséři, zatímco Janus se v brance protahoval, aby mohl nečekaně naskočit do rozjetého zápasu. Novotný se pět minut protahoval, a pak se vrátil do branky. Vše nasvědčovalo tomu, že ho postihla svalová křeč.

„Nevím, co se mu stalo,“ mlžil asistent trenéra Sparty Zdeněk Moták. „Byl to taktický tah a povedl se,“ tvrdil zase kapitán Tomáš Rolinek.

SESTŘIH: 2. čtvrtfinále play off, Sparta - Hradec Králové 5:3

Nicméně výhody, že Janus byl nerozchytaný, Hradec nevyužil, naopak skórovala Sparta. Novotný se totiž do brankoviště vrátil několik vteřin poté, co Rolinek vstřelil rozhodující gól.

V ten moment už domácí lídr věřil, že si Sparta výhru vzít nenechá. „Bylo necelých šest minut do konce, v první třetině bych takovou oslavu neudělal, ale teď jsem věřil, že to náš tým ubrání,“ přiznal Rolinek. „Ještě ale není za co tým chválit. Ty dvě vítězství jsou supr, ale my jdeme dál. Série se hraje na čtyři výhry, každý to potvrdí, je to klišé, ale dvě vítězství nic neznamenají,“ zdůraznil kapitán Sparty.

Sparta vyhrála i podruhé, Hradec jede domů za stavu 0:2 na zápasy