Proč Irgl mlčí, když rozhoduje zápasy? Nechce mluvit o zdraví | iSport.cz
Tomáš Vrábel
7. dubna 2015 • 16:30

Proč Irgl mlčí, když rozhoduje zápasy? Nechce mluvit o zdraví

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?
Pro koho bude Čelůstka konkurencí a dává jeho návrat smysl?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Neuvěřitelný příběh napsal v semifinále Zbyněk Irgl. Po téměř pěti měsících, ve kterých nehrál kvůli odstranění rakovinového nádoru na ledvině, naskočil do rozjetého semifinále mezi Třincem a Spartou a obě utkání hokejového play off rozhodl. Nejprve v sobotu zazářil v nájezdech, v pondělí pak vstřelil postupový gól na 3:2. Ale ani po jednom utkání s novináři nemluvil.„Rozhodl se, že do konce play off mluvit nebude, všichni by se ho totiž stejně ptali jen na jeho zdraví,“ vysvětlil tiskový mluvčí klubu Tomáš Želazko.

Jediným momentem, kdy během poslední doby oficiálně promluvil, tak zůstává povídání po návratu na led. „Trénovat je jedna věc, ostrý zápas druhá. Uvidíme, jak bude tělo zátěž zvládat,“ pravil tehdy Irgl .

Faktor Irgl. Po uzdravení vystřelil Třinci dvě vítězství a finále

Zároveň přiznal, že bude nastupovat se speciálním ochranným pásem. „Riziko nějakého úderu, nebo střetů, je můj problém. Ten musím vzít na sebe, jsem s tím smířený,“ řekl 34letý útočník.

Zápasy ale ukázaly, v jaké formě se Irgl nachází. Ze dvou utkání má na kontě dva góly a jednu asistenci. V sobotním domácím duelu odehrál včetně dvacetiminutového prodloužení přes 25 minut, v pondělí na Spartě čtrnáct.

„Samotného mě překvapilo, v jaké formě a kondici se vrátil. Nebylo to pro něj vůbec jednoduché, byla to těžká a rozjetá série, vysoké tempo a zvládl to velmi dobře. Dva měsíce na sobě dřel a pořád doufal, že se vrátí, to mu strašně pomohlo, že naskočil i po tak dlouhé pauze v takové kondici. Je neskutečné, jak moc nám pomohl. Byla to ta poslední kostička do naší mozaiky,“ pravil třinecký kapitán Rostislav Klesla .

Navíc Irgl svým návratem pomohl i v kabině. „Je to úžasný příběh, který strhává a motivuje další spoluhráče,“ přiblížil Želazko.

Návrat krále. Irgl hitoval, pálil šance i exceloval v nájezdech

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud