Záchrana pro karlovarský klub? Hlavní sponzor pošle peníze | iSport.cz
22. září 2015 • 15:41

Záchrana pro karlovarský klub? Hlavní sponzor pošle peníze

Autor: ČTK, iSport.cz
Karlovy Vary o Sokolovskou uhelnou zřejmě nepřijdou
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Chytil přetlačil Hložka a dostal míč do sítě! 1:0 pro Sigmu Olomouc - Sparta: Chytil přetlačil Hložka a dostal míč do sítě! 1:0 pro Sigmu
SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) zmírní úsporná opatření způsobená soudním sporem s energetickou společností ČEZ. Umožní to alespoň částečnou podporu sportu a společenského života, kterou firma v červnu pozastavila. Společnost to dnes uvedla v prohlášení na svých webových stránkách.Na penězích od těžební firmy bylo závislých mnoho klubů v regionu. SUAS dávala na sport okolo 100 milionů korun ročně a byla i generálním partnerem extraligových hokejistů Energie Karlovy Vary nebo druholigového HC Baník Sokolov. Tomu pomohlo pro tuto sezonu město Sokolov, které prostřednictví své městské firmy Sotes dalo klubu dva miliony korun.

Asi 20 procent rozpočtu dávala Sokolovská uhelná i karlovarské Energii. "Pro nás je to vynikající zpráva," řekl v první reakci ČTK prezident klubu Ladislav Trubač.

"Zatím to není definitivní. Jak jsem mluvil s předsedou představenstva SUAS Františkem Štěpánkem, SUAS bude prostředky uvolňovat postupně a zatím opatrně. Pokud by pak ve sporu s ČEZ uspěla, vrátila by se zřejmě na původní úroveň. To by pak mohla být opět generálním partnerem klubu. My jsem si tu pozici zatím nechali volnou," řekl ČTK Trubač.

Důvodem zmírnění úsporných opatření je podle prohlášení SUAS zatím nepravomocné rozhodnutí Specializovaného finančního úřadu, podle něhož se společnost ČEZ "dopustila správního deliktu ve formě zneužití výhodnějšího hospodářského postavení k získání nepřiměřeného majetkového prospěchu k újmě Sokolovské uhelné", uvádí v prohlášení SUAS.

Sokolovská uhelná vede s ČEZ několik soudních sporů. ČEZ se v nich domáhá zaplacení celkem asi 700 milionů korun, které údajně přeplatil za uhlí pro elektrárnu v Tisové. SUAS naproti tomu tvrdí, že cena byla od počátku neúměrně nízká a že ČEZ zneužil svého postavení na trhu.

Pro spor je přitom podstatné právě stanovisko Specializovaného finančního úřadu. SUAS nyní věří, že jeho šance uspět se zatím nepravomocným rozhodnutím zvedly.

"Sokolovská uhelná tak částečně naváže v obhajitelném rozsahu na dosavadní spolupráci s regionálními příjemci finanční podpory, protože si uvědomuje, že pro mnohé z nich nahrazení dlouhodobé finanční podpory poskytované naší společností se ukazuje jako téměř nereálné," uvádí uhelná společnost.

Do pravomocného ukončení řízení se společností ČEZ ale bude SUAS přistupovat k otázkám finanční podpory stále velmi obezřetně. "Nemůžeme zapomínat na to, že rizika soudních sporů přetrvávají," upozorňuje SUAS.

SESTŘIH 3. kolo: HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 4:2

SESTŘIH 2. kolo: HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec, 2:5

SESTŘIH 1.kola: HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 5:1

 
48. kolo
Články odjinud


Články odjinud