1. listopadu 2015 • 21:30

Ostří hoši! Štich a Pastor si tvrdě vyšlápli na rivaly ze Sparty

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Hokejisté Vítkovic šli za vítězstvím proti Spartě (4:3 po nájezdech) hodně ostře. V důrazu tentokrát rivala jasně předčili – na hity duel vyhráli 25:11. Největší „bomby“ předvedli ve druhé třetině obránci David Štich a Tomáš Pastor. „My je inkasujeme na tréninku denně. Jsme rádi, že to pocítil někdo jiný,“ ocenil beky Rostislav Olesz.

Hosté: 03:01. Netík, 47:16. Buchtele, 51:21. Buchtele

Domácí: Dolejš (Kantor) – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Pastor, Kovář, Klok – Olesz, Strapáč, Szturc – Vandas, Kolouch, Kucsera – Zdráhal, Balán, Burger – Hlinka, Jáchym, Húževka

Hosté: Lukáš (Pöpperle) – Barinka, Čajkovský, Polášek, Eminger, Mikuš, Hrbas, Švrček – Kumstát, Pech, Sabolic – Buchtele, Hlinka, Přibyl – Klimek, Cingel, Hamilton – Netík, Černoch, Kudrna

Hribik, Pavlovič – Jindra, Zíka

Ostrava Aréna

5666 diváků

Štich a Pastor si ve druhé třetině ostře vyšlápli na útočníky Andreje Kudrnu a Lukáše Klimka. Štichův hit na obranné modré čáře v podstatě rozjel gólovou akci Vítkovic na 2:1. Pastorův střet přišel jen o chvíli později na prakticky stejném místě.

„Hráli hodně do těla, to k tomu patří,“ říkal sparťanský útočník Jan Buchtele. „I pár šťouchanic, nebylo to extra vyhrocené.“

Nejvíc hitů nakonec v utkání rozdal vítkovický útočník Petr Strapáč – soupeře tělem zastavil šestkrát. Hned za ním byli David Štich (5 hitů), Tomáš Pastror (3), Karol Sloboda (3) a Roman Szturc (3). Sparťané se tentokrát drželi zpátky. Nejvíc hitů měl slovenský obr Michal Čajkovský (3).

SESTŘIH: HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 4:3 Po SN

Útočník Vítkovic Stanislav Balán (vlevo) a útočník Sparty Lukáš Pech.