David Výborný potvrdil podezření: Končím kariéru, zázraky se nedějí | iSport.cz
15. března 2016 • 17:03

David Výborný potvrdil podezření: Končím kariéru, zázraky se nedějí

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Slováci otevřeli národní stadion. Nahlédněte do útrob Tehelného pole! Slováci otevřeli národní stadion. Nahlédněte do útrob Tehelného pole!
Sporťákovo KO: nejlepší Čechova fotka a Pardubice Jail Blazers Sporťákovo KO: nejlepší Čechova fotka a Pardubice Jail Blazers
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to jasné, definitivní. Konečná. David Výborný se dnešním dnem zařadil mezi slavné hokejové důchodce. Kapitán Mladé Boleslavi potvrdil deníku Sport, že uzavírá kariéru. Tu mu ukončil hradecký útočník Bedřich Köhler nešetrným atakem na koleno v pondělním prvním čtvrtfinále play off extraligy.David Výborný podstoupil dnes vyšetření magnetickou rezonancí, které potvrdilo vážné poškození postranních vazů. „Jsou natržený, celý měsíc nemůžu nic dělat. I kdybychom s Bolkou došli do finále, nedal bych to,“ řekl Výborný Sportu během úterního odpoledne. „Zázraky se nedějí. U mě určitě ne,“ doplnil.

Jednačtyřicetiletý pětinásobný mistr světa už předeslal, že po této sezoně definitivně končí. A své rozhodnutí vlivem nových okolností měnit nehodlá.

„Určitě ne. Je konec kariéry. Takhle to je a asi to tak mělo být. Upřímně, beru to normálně, jsem nad věcí. Já nejsem moc emotivní člověk, beru věci, jak jdou. Prostě je konec a hotovo,“ dodal Výborný.

Že celá situace pro Davida Výborného nebude dobrá, tušil ještě před konečným verdiktem jeho otec a trenér Mladé Boleslavi František Výborný. „Letos je to u Davida určitě konečná a nejspíš i celkově. Ale to musí říct přesně David sám, do toho se nechci pouštět. Ještě si trošku říkám, že v případě dalekého postupu by nějaká malá šance byla, ale reálně a upřímně to nevidím.“ 

Trenér Bruslařského klubu se vyjádřil i k zákroku Bedřicha Köhlera, který vyřadil jeho syna v prvním utkání čtvrtfinálové série ze hry.

"Včera po zápase na tiskovce jsem byl docela v klidu, ale když jsem to viděl ze záznamu a mluvil i s různými lidmi, nemyslím si už, že zákrok vyplynul ze hry a že se do něj promítlo Köhlerovo zanícení. Ale to musí vědět jen on sám, do hlavy mu nevidíte. Omlouvat se vám může kdokoli celý den, víte, jak to je… Už to nevrátíme, pro nás jde o citelné ztráty. Jak u Davida, tak u Tomáše. Dva parádní centry máme pryč…“, zmínil Výborný i Tomáše Urbana, který dostal za napadaní faulujícího Köhlera trest na dva zápasy. 

Rozhovor s Davidem Výborným čtěte ve středečním deníku Sport

Výborný po faulu kolenem nedohrál! Urban ho pomstil
720p 480p 360p 240p

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>Články odjinud


Články odjinud