Autor: spo
0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Do Mladé Boleslavi zavítala Kometa a hrál se parádní hokej. Vypjatý průběh však neunesl Martin Erat, který po protestech z konce druhé třetiny vyfasoval osobní desetiminutový trest. „Bylo to zbytečné, ale emoce k hokeji patří,“ omlouval svého hráče trenér Martin Pešout. Brno nakonec vyhrálo 4:2.

Zbývalo pět vteřin do konce druhé třetiny a Kometa vedla 2:0. Boleslavský Tomáš Hyka však vlétl do útočné třetiny a snížil. Brněnští hráči reklamovali ofsajd, marně. Nejaktivnější byl právě zkušený 35letý Erat .

Mladá Boleslav - Kometa Brno: Martin Erat poslal rozhodčího do pr..., inkasoval osobní trest

Omlouvat ho k rozhodčím jel Jan Hruška. „Stálo to za to? Musíš být trošku nad věcí,“ zachytily ho ruchové mikrofony ČT sport při debatě s hlavním sudím. Ten opáčil: „Já mám být nad věcí a nechat se posílat do pr*ele? Aha, dobrý.“

Tím ‚diskuze‘ skončila a Erat týmu deset minut chyběl. „Pro nás to byla škoda, protože je to klíčový hráč, ale takhle to někdy chodí. Když hráči křivdu cítí, občas se takhle zachovají,“ přiblížil Pešout.

Kometa bez Erata sice inkasovala vyrovnávací branku na 2:2, jenže vedení jí vzápětí vrátil v přesilovce Tomáš Vincour a tři body při závěrečné power play pojistil Marek Kvapil.

Mladá Boleslav - Kometa Brno: Oheň! Emoce brněnských fanoušků opět neznaly meze

Mladá Boleslav - Kometa Brno: Kvapil parádně obral domácí o puk a stvrdil výhru Komety, 4:2