26. října 2017 • 20:49

0
Extraligový šerif má v play off víc práce. Jak se rodí tresty? Ujčík už ví, co bude po sezoně
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...

Hokejisté Liberce porazili v předehrávce 17. kola extraligy Olomouc 3:2 po samostatných nájezdech a slavili doma třetí výhru za sebou. V rozstřelu ve prospěch Bílých Tygrů, kteří v utkání dvakrát vedli, rozhodl útočník Lukáš Krenželok. Olomouc sice nenavázala na tři vítězství z domácího ledu, ale i přes prohru se posunula z devátého místa na sedmé. Liberec je jedenáctý.

Domácí: 25:10. Havlín, 37:41. J. Stránský, . L. Krenželok

Hosté: 30:17. Laš, 41:54. Ostřížek

Domácí: Will (Stezka) – Ševc (C), Havlín, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Kolmann – L. Krenželok, P. Jelínek (A), Bulíř – Bartovič, Redenbach, Bakoš – Ordoš, Jašek, Lakatoš – J. Vlach, D. Špaček, J. Stránský.

Hosté: Konrád (Falter) – Škůrek, Vyrůbalík (C), Houdek, Ondrušek (A), J. Galvas, Staněk – Eberle, J. Knotek (A), Laš – Skladaný, Sundher, Burian – Ostřížek, Mráz, Strapáč – Jergl, Herman, Holec – R. Vlach.

Šír, Pražák – Flegl, Polonyi.

Home Credit Arena

4731 diváků

V úvodu hrozili více hosté, jenže gólman Will jejich pokusy pochytal. V páté minutě mohli jít do vedení Bílí Tygři, když Bakoš dostal přihrávku do úniku, zakončil efektně s hokejkou mezi nohama, ale Konrád stihl jeho pokus vyrazit. O chvíli později ještě gólmana Olomouce prověřil Jánošík. Při Knotkově vyloučení ztroskotali na Konrádovi také Lakatoš a Ordoš.

Nebezpeční byli i hosté, ale větší šance měli nadále Bílí Tygři. Bakoš nebezpečně vypálil po individuální akci, ale Konrád byl opět na místě. Stejně tak po Bulířově vyjetí zpoza branky. Na druhé straně ztroskotal na Willovi Ostřížek.

Útočník Lukáš Krenželok v samostatných nájezdech rozhodl o výhře Liberce

Do druhé části vstoupili domácí náporem. Po Dernerově přihrávce ještě Ordoš minul, ale ve 26. minutě se už Liberec radoval. Redenbach našel zpoza branky za kruhy Havlína, který zamířil přesně do levého horního rohu Konrádovy branky. Ve svém 25. zápase v extralize se liberecký bek radoval z premiérové branky.

Další možnost Bílých Tygrů měl Bakoš, na druhé straně podržel Will svůj tým při šancích Eberleho a Knotka. Při Staňkově vyloučení hosté dokonce ve vlastním oslabení vyrovnali. Vyrůbalík uvolnil na pravém kruhu Laše, který zamířil přesně k protější tyči. Za domácí nejdříve neuspěli Šmíd, Jaroslav Vlach ani Bartovič, ale ve 38. minutě už jim vrátil vedení po Vlachově vyhraném vhazování Stránský.

Po 114 vteřinách třetí třetiny bylo opět vyrovnáno. Ostřížek využil clony před Willem a skóroval zpoza pravého kruhu. Potom se Liberec ubránil ve svém prvním oslabení v utkání při Kolmannově trestu. V 52. minutě musel Konrád krýt Bartovičův nebezpečný pokus, Willa o tři minuty později neprostřelil Laš. Nastavení neodvrátil ani v 58. minutě Stránský, jehož střelu Konrád ukryl v lapačce.

V nastavení při signalizovaném vyloučení mohl rozhodnout Krenželok, ale po průniku proti jeho blafáku do forhendu stihl Konrád vystrčit pravý beton. Při pobytu Skladaného na trestné lavici hosté odolali. V nájezdech se prosadili jen domácí Krenželok a Redenbach.

Klíčové momenty:

Liberec - Olomouc: Nájezd Tylera Redenbacha dal domácím jistotu, 3:2 po nájezdech

Liberec - Olomouc: Lukáš Krenželok parádně proměnil svůj nájezd

Liberec - Olomouc: Je opět vyrovnáno, za hosty se trefil Ostřížek, 2:2

Liberec - Olomouc: Gól po vhazování, Stránský překvapil Konráda, 2:1

Liberec - Olomouc: Gól v oslabení, trefil se Laš, 1:1

Liberec - Olomouc: První gól v extralize, Havlín prostřelil Konráda, 1:0

Liberec - Olomouc: Derner vymyslel krásnou přihrávku na Bakoše, toho ale vychytal Konrád

1. Plzeň 52 28 7 9 8 172:123 107
2. Mountfield 52 26 7 7 12 146:101 99