6. prosince 2017 • 12:32

Mountfield ulovil další hvězdu! Útočné řady Hradce posílí Smoleňák

Reklama
TOP VIDEA
Pastrňák: Ještě mám pořád mezery. Dlouhodobá smlouva mi strašně pomohla Pastrňák: Ještě mám pořád mezery. Dlouhodobá smlouva mi strašně pomohla
Fotbalová liga v novém. Hlavní sponzor Fortuna, v logu dvojtečka Fotbalová liga v novém. Hlavní sponzor Fortuna, v logu dvojtečka
VŠECHNA VIDEA ZDE

VÍME PRVNÍ | Už je to podle informací Sportu podepsáno, už je to hotovo. Nebo na nejlepší cestě. Hokejový Mountfield si do bitvy o extraligový titul pořídil další zbraň. Útočníka Radka Smoleňáka. Někdejší reprezentant naposledy působil v bratislavském Slovanu, teď se má poprvé do roku 2011 vrátit zpět do Česka.Potřebujete bourat před brankou? Potřebujete dávat góly? Potřebujete někoho s ostrým jazykem? Pořiďte si Radka Smoleňáka. Jo, tenhle útočník umí být svému týmu platný, vždyť pod Vladimírem Růžičkou býval kapitánem toho reprezentačního.

V aktuální sezoně sloužil v barvách bratislavského Slovanu, byl jeho nejproduktivnějším hráčem (5+14). Jenže postupně o něj trenéři ztratili zájem, nástupce Miloše Říhy, běloruský kouč Eduard Zankovec, ho odstavil úplně.

„Udělejte si obrázek sami. Mám na tu věc vlastní názor, přijde mi to úsměvné. Ještě jsem to nezažil. Já ale sestavu nedělám. Bylo mi řečeno, že se nevejdu do prvních třech formací,“ řekl Smoleňák slovenskému Sportu.

„Je to hráč do prvních dvou formací, mně se tam nevešel. Ve třetí nebo čtvrté hrát nemůže,“ odpověděl Zankovec pro web championat.ru.

Po volném zboží se natáhnul Mountfield.

„Jsem rád, že se nám podařilo s takto kvalitním hráčem, jakým Radek Smoleňák bezpochyby je, dotáhnout jednání do zdárného konce. Získali jsme hráče, který by měl zvýšit důraz v osobních soubojích, před brankou a zároveň by měl zvýšit produktivitu našeho týmu, neboť Radek na to má potřebné parametry,“ slibuje si od nové posily generální manažer klubu Aleš Kmoníček na oficiálních stránkách Mountfieldu. Zároveň dodal, že se Smoleňák s klubem dohodl až do konce sezony. Nastoupit by měl už v pátek proti Litvínovu.

Smoleňák se do extraligy vrací poprvé od sezony 2010/11 kdy nastřílel 14 branek za Spartu, ale později byl odejit (také po intervenci trenérů) a ročník dohrával v Kladně. V životopise má adresy z Finska, Švédska, Ruska či Chorvatska. Nastoupil k sedmi zápasům v NHL.

V reprezentaci se naposledy objevil na domácím šampionátu 2015.

Nejpočetnější česká kolonie v KHL sídlí ve Slovanu Bratislava
Nejpočetnější česká kolonie v KHL sídlí ve Slovanu Bratislava

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze