Pavel Ryšavý
21. března 2018 • 10:40

Příběh esa Pardubic: Treille odboural blikance, po návratu do Čech září

Reklama
TOP VIDEA
Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1! Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1!
SESTŘIH Premier League: West Bromwich - Liverpool 2:2 SESTŘIH Premier League: West Bromwich - Liverpool 2:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Od první chvíle byl v Česku tím druhým. Dvojka za docela schopným bráchou. Yorick Treille si udělal jméno ve Vítkovicích, válel tam od roku 2008 dvě sezony, pak přestoupil do Sparty. Mladší Sacha? To je ten Francouz, co hraje hodně tvrdě a brácha začínal v Ostravě, ne? Takhle se ptali vždycky fanoušci. Už je to ale jiná story. Po roce v Německu a dvou doma ve Francii se vrátil do extraligy. Postupně se stal jedním z nejdůležitějších hráčů pardubického Dynama.„Pro mě to byla velká výzva se vrátit do české extraligy, tuhle soutěž hodně uznávám. Jestli se tady něco nejvíc změnilo, tak stadiony a jejich vybavení. Fanoušci jsou tady skvělí pořád a zejména v Pardubicích to stojí za to. Je to tu paráda,“ říká Sacha Treille, třicetileté levé křídlo.

Před osmi lety měl nastoupit do Vítkovic, stejně jako bratr, smlouva byla nachystaná, ale cuknul, prý kvůli přítelkyni Marjorie, která do Ostravy nechtěla. Nakonec si plácl s Kladnem. A první zápas? Pavel Patera mu poslal žabku a on puk uklidil pod víko. Slavil gól, věděl, že mu ho připravil jeden starší spoluhráč.

Až bratr Yorick, který tou dobou oblékal dres Sparty, mu pak vysvětlil, kdo ten starší spoluhráč je. Pavel Patera, génius na nahrávky, zlatý olympionik z Nagana, mistr světa. On neměl páru. Byla to doba, kdy Sacha za bráchou do Prahy jezdil jen vlakem, žlutým motorákem, řidičák ještě neměl, nestihl ho.

Za osm let se několik věcí změnilo, auto už řídí, z přítelkyně Marjorie se stala paní Treille, s manželem mají dva syny, ten mladší se narodil na podzim v chrudimské porodnici. Kvůli rodině Česko přitom opouštěli, chtěli prvního syna vychovávat ve Francii. Sacha odešel v roce 2014 do Straubingu a v posledních dvou sezonách nastupoval doma za Rouen. „Někdy v květnu mě ale oslovil, jestli bych mu nepomohl k návratu do Česka, že se chtěl herně zase posunout dál a zahrát si extraligu,“ prozradil Treilleho agent Martin Podlešák, jak se pekl návrat do ligy, kterou zná.

Pardubice byly tou dobou po baráži, hledaly nové tváře, které klub pozvednou výš. „Věděl jsem, že hledají cizince, plusem bylo, že na Sachu se nepohlíží papírově jako na zahraničního hráče, protože už u nás odehrál čtyři sezony,“ vysvětloval Podlešák, proč klubu nadhodil, jestli by nestál právě o mohutného Francouze.

Klaplo to. Dynamo vzalo Treilleho, plus k němu i krajana Jordanna Perreta. A tenhle kauf vyšel.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze