13. dubna 2018 • 22:30

Neobvyklé zničení plexi na Kladně! Černý roztříštil mantinel bruslí

Za kulisami bitvy univerzit. Engineers Prague vs. HC Masaryk University Za kulisami bitvy univerzit. Engineers Prague vs. HC Masaryk University
RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu

Něco takového se jen tak nevidí. Nešťastný, ale neotřelý kousek byl k vidění během utkání 8. kola baráže o Tipsport extraligy mezi Kladnem a Litvínovem (1:3). I přes výhru v základní části se Verva postarala o menší prodloužení, jelikož čtyři minuty před koncem litvínovský útočník Jakub Černý při souboji s protihráčem rozbil plexisklo. A to opravdu neobvykle! Mantinel roztříštil svou bruslí.

Jako by do toho vrazil sekeru. V hokeji není žádnou zvláštností, když se na hřišti po tvrdé střele či při kontaktu s hráči rozbije ochranné plexisklo. Útočník Jakub Černý z Litvínova však vyprodanému kladenskému stadionu ukázal, že se to dá provést i čepelí brusle.

Situace se přihodila v 56. minutě hry, kdy hosté v žlutočerných dresech vedli 3:1 a tři veledůležité body v baráži si již pevně drželi pod kontrolou. Rytíři se pokoušeli o finální tlak a tak se střemhlavě rozjížděli do útoku.

Během kladenské akce odpálil jeden z domácích hráčů puk do litvínovského pásma tak, aby se zakutálel na druhou stranu přijíždějícímu Matěji Pekrovi. Kladenský útočník puk sice získal u mantinelu, ale zezadu po něm začal sápat soupeřící Jakub Černý, který Pekra chytl tak pevně, až s ním spadl na led. Ještě než dopadl na povrch hřiště, vymrštil svou nohu tak vysoko, že čepelí zasáhl plexisklo.

Kladno - Litvínov: To byla rána! Černý vykopl bruslí plexisklo
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Hrazení se následně rozpadlo na nespočet střepů a utkání muselo být přerušeno. Oba týmy si před závěrem třetí třetiny daly patnáctiminutovou pauzu. Rytíř Pekr i aktér Černý nakonec vyvázli po neobvyklé demolici mantinelu bez zranění.

„Při souboji u hrazení se může stát cokoliv a hráč do toho, jak jsme všichni viděli, klidně kopne i bruslí. Ty mantinely jsou přeci jen k rozbití celkem náchylné a je zcela běžné, když ho hráči rozbijí. My jsme hlavně rádi, že se nám Kuba nezranil a zápas jsme dovedli do vítězného konce,“ řekl k situaci asistent trenéra Radim Skuhrovec.

Domácí: 08:42. R. Přikryl

Hosté: 11:04. F. Lukeš, 25:21. Baránek, 34:29. F. Lukeš

Domácí: Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich, Svedlund, Repe, Kehar, Lenďák, F. Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma – Zikmund, Machač, Bláha – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr.

Hosté: Kantor (Petrásek) – Baránek, Sörvik, Frolo, Gula, Čutta, Z. Sklenička, L. Doudera – Marek Růžička, J. Mikúš, M. Hanzl – F. Lukeš, V. Hübl, Jánský – Trávníček, Gerhát, Řehoř – J. Černý, Válek, Matoušek.

Pěšina, Pražák – Brejcha, Pešek

ČEZ stadion, Kladno

5200 diváků

Jakub Černý při souboji s Matějem Pekrem vysklil bruslí plexi, ale nikomu se nic nestalo

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Karjala Cup 2019