13. dubna 2018 • 21:40

Obměna v Hradci: Köhler zamíří do Komety, Sýkora i opory na odchodu?

Autor: Daniel Ryl
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bořil byl na dvě červené, říká Lafata. Klobouk dolů před Kuchtou
Hříšníci před disciplinárkou. Příchody Krejčího a Bořila do sídla LFA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Útok na extraligový titul Mountfieldu HK opět nevyšel a na východě Čech odstartuje příští sezonou nová éra. V klubu končí kromě Jaroslava Bednáře také útočník Jiří Šimánek, kontrakt vypršel také trenéru Václavu Sýkorovi a na odchodu z klubu by měly být i další opory. „Skončí velká jména, hráči, co hodně dokázali, hokejové kapacity,“ přiznal pro Hradecký deník generální manažer Aleš Kmoníček. Nové angažmá už má Bedřich Köhler, jenž se s rodinou vrací domů do Zlína a bude hrát za Kometu Brno.Už po neúspěšném šestém semifinále play off proti Třinci oznámil konec kariéry zkušený Jaroslav Bednář , se kterým se na rozlučce se sezonou loučili také fanoušci. Bývalého reprezentanta však následuje i další výrazná tvář klubu – útočník Jiří Šimánek .

„Přišli jsme sem a mně bylo pětatřicet. Nenapadlo mě, že bych tady vydržel tak dlouho,“ řekl pro Hradecký deník devětatřicetiletý hráč, jenž nevyloučil pokračování kariéry. Na východě Čech tak startuje obměna kádru, která má zaručit úspěchy v dalších letech. „Poznali jsme, že je generační obměna nutná,“ připustil generální manažer Aleš Kmoníček.

Jak sám přiznal, klub opustí výrazné tváře a opory klubu. Na odchodu by mohli být útočníci Radek Smoleňák, Roman Kukumberg i Andris Džerinš. Na střelce Rudolfa Červeného se po životní sezoně vyptávají ruské kluby a velký zájem je o brankáře Patrika Rybára, který by mohl zamířit do KHL, případně se pokusit zabojovat o angažmá v zámoří.

Odchody Možné odchody
Jaroslav Bednář (konec kariéry), Jiří Šimánek (konec kariéry?), Bedřich Köhler (Kometa Brno) Martin Pláněk (Mladá Boleslav), René Vydarený, Patrik Rybár (zámoří, KHL), Roman Kukumberg, Rudolf Červený (KHL), Radek Smoleňák (zahraničí), Andris Džerinš.

Köhler se vrací domů, kam zamíří Sýkora?

Odchod potvrdil také útočník Bedřich Köhler, s nímž se Mountfield HK loučí po třech sezonách. „Jsem naměkko,“ přiznal v rozhovoru pro Hradecký deník extraligový šampion z roku 2014. Důvody jeho odchodu jsou rodinné. Společně s rodinou se vrací do Zlína, kde bydlí.

„Objevila se nabídka, jejíž benefit je, že budeme doma. Děti nebudou muset točit dvě školy. Navíc manželka dokončila školu a má také své profesní ambice,“ vysvětlil 33letý hráč, který by se měl stát novým hráčem Komety Brno. Podpis smlouvy nepotvrdil, ale zároveň ani nevyvrátil. „Taková jsou pravidla a já je nechci porušovat,“ naznačil.

Fanoušci Východočechů se však mohou těšit i na nové tváře, protože klub bude potřebovat vzniklé díry zalepit. Jaroslav Bednář by se mohl stát sportovním ředitelem a změny přijdou i v realizačním týmu, který by měl opustit trenér Václav Sýkora. Zkušenému trenérovi skončila smlouva a ve hře by mohl být návrat do pražské Sparty.

„Ale rozhodně nerozmetáme půl kabiny,“ ujistil Kmoníček, podle kterého chce klub dát více prostoru svým mladým hráčům. Vždyť v posledním play off byste na jeho soupisce našli dvanáct hráčů nad 30 let. 

Třinec - Mountfield HK: Kapitánovo loučení! V posledním zápase přihrál na gól a nesmyslně napadl Rákose
Video se připravuje ...

Třinec - Mountfield HK: Smutný konec kapitána, Bednář pravděpodobně odehrál poslední zápas
Video se připravuje ...

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
5. kolo
Články odjinud


Články odjinud