Proč Kanaďan Cardwell končí v Česku? Pečuje o přítelkyni, která hořela | iSport.cz
9. července 2018 • 14:28

Proč Kanaďan Cardwell končí v Česku? Pečuje o přítelkyni, která hořela

Autor: mto
TOP VIDEA
Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth? Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Odváděl solidní služby, nebál se přitvrdit a na další sezonu se měl vrátit. Jenže kanadský obránce Jake Cardwell už za extraligové Pardubice nastupovat nebude. Klub nedávno sdělil, že hráč končí z rodinných důvodů, a teď je jasné proč. Důvodem je nevydařená zahradní party v domě bývalého spoluhráče a teď obránce Ottawy Cody Ceciho, při které se velice ošklive popálila Cardwellova přítelkyně Hana. O tu teď šestadvacetiletý zadák pečuje.Tři muži a jejich partnerky a k tomu pohodová květnová posezonní party. Ta ale během chvíle přešla v tragédii, když plamen ze stolního ohně přeskočil na Hanu Engelovou. Nastalo dlouhé mediální ticho. Až tento týden čtyřiadvacetiletá blondýnka promluvila, aby ukončila vlnu spekulací, která o nešťastném momentu koluje.

Stalo se to zhruba takhle. Oheň na stole dohasínal a Ceciho partnerka Jamie Thompsonová vzala lahev a začala doplňovat "palivo". Jenže plamen se jí k lahvi vrátil, ta začala hořet a Thompsonová ji instinktivně zahodila. Bohužel hned na Engelovou.

„Byla jako lidská svíčka," řekl pro Edmonton Sun mluvčí ottawské lékařské ambulance a sama Engelová vše potvrdila. „Běhala jsem dokola jako kuře s useknutou hlavou," vzpomínala na šok, který ji okamžitě pohltil.

Prvním nápadem bylo skočit do vířivky, ale to by podle hasičů znamenalo okamžitou smrt. Engelová si místo toho začala chránit obličej a obratem ji Cardwell povalil na zem a začal hasit. I za pomoci mísy s vodou od jejich anglického buldočka.

Štěstím v neštěstí bylo také to, že až nelidský křik postižené šokoval sousedy. Jeden z nich byl hasič, který věděl, čím nejlépe popálenou tvář mladého děvčete opečovat, než se objeví další profesionální pomoc.

Hana Engelová má popáleniny na 35% těla
Hana Engelová má popáleniny na 35% těla

„Zemřu?" ptala se údajně krátce poté Engelová svého přítele, teď už bývalého hráče Pardubic. Jeho odpověď byla negativní. „A budu ještě někdy krásná?" pokračovala.

„Pro mě budeš krásná vždycky," řekl tehdy Cardwell.

Její stav byl vážný a nedalo se zaručit, že přežije. Lékaři v Torontu ji na tři týdny uvedli do umělého spánku a následovaly tři operace. Ta úvodní trvala dokonce dvanáct hodin! A málem došlo i na amputaci levé ruky...

Enegelová se teď zotavuje, ale má popáleniny druhého/třetího stupně zhruba na 35% těla (ramena, nohy trup a obličej). A těžké šrámy na duši. Stejně jako celá její rodina a sám Cardwell, jenž vše viděl na vlastní oči. Uběhly dva měsíce, život je pro mladou slečnu ale stále hodně těžký. Každý den v 5 ráno ji probudí bolavý krk a pocit, který přirovnává k řezání skalpelu po těle.

Od kruté a bolestivé smrti ji tehdy mimochodem zachránil právě Cardwellův rychlý zásah. Teď se o ni rodák ze státu Ontario denně stará, což mimochodem zahrnuje hodiny masírovaní poničené kůže a jizev, či přesuny na fyzio i psychoterapii.

Ceciho přítelkyni, která ji nešťastně zapálila, prý rychle odpustila. Společně s obráncem Senators ji pravidelně chodili navštěvovat. Teď už Engelová leží v nemocnici v Ottawě. Blíže domovu. Nesmí na slunce, nesmí ani používat makeup a nosit například džíny, které by mohly dráždit její citlivou pleť.

Poblíž má ale stále ex-aprdubického Cardwella. Rytíře, který ji asi zachránil život.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

11. kolo
Články odjinud


Články odjinud