Proč Kanaďan Cardwell končí v Česku? Pečuje o přítelkyni, která hořela | iSport.cz
9. července 2018 • 14:28

Proč Kanaďan Cardwell končí v Česku? Pečuje o přítelkyni, která hořela

Autor:
TOP VIDEA
Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0! Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0!
Slavný hlas oktagonu Buffer: UFC je raketa, která míří vzhůru Slavný hlas oktagonu Buffer: UFC je raketa, která míří vzhůru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Odváděl solidní služby, nebál se přitvrdit a na další sezonu se měl vrátit. Jenže kanadský obránce Jake Cardwell už za extraligové Pardubice nastupovat nebude. Klub nedávno sdělil, že hráč končí z rodinných důvodů, a teď je jasné proč. Důvodem je nevydařená zahradní party v domě bývalého spoluhráče a teď obránce Ottawy Cody Ceciho, při které se velice ošklive popálila Cardwellova přítelkyně Hana. O tu teď šestadvacetiletý zadák pečuje.Tři muži a jejich partnerky a k tomu pohodová květnová posezonní party. Ta ale během chvíle přešla v tragédii, když plamen ze stolního ohně přeskočil na Hanu Engelovou. Nastalo dlouhé mediální ticho. Až tento týden čtyřiadvacetiletá blondýnka promluvila, aby ukončila vlnu spekulací, která o nešťastném momentu koluje.

Stalo se to zhruba takhle. Oheň na stole dohasínal a Ceciho partnerka Jamie Thompsonová vzala lahev a začala doplňovat "palivo". Jenže plamen se jí k lahvi vrátil, ta začala hořet a Thompsonová ji instinktivně zahodila. Bohužel hned na Engelovou.

„Byla jako lidská svíčka," řekl pro Edmonton Sun mluvčí ottawské lékařské ambulance a sama Engelová vše potvrdila. „Běhala jsem dokola jako kuře s useknutou hlavou," vzpomínala na šok, který ji okamžitě pohltil.

Prvním nápadem bylo skočit do vířivky, ale to by podle hasičů znamenalo okamžitou smrt. Engelová si místo toho začala chránit obličej a obratem ji Cardwell povalil na zem a začal hasit. I za pomoci mísy s vodou od jejich anglického buldočka.

Štěstím v neštěstí bylo také to, že až nelidský křik postižené šokoval sousedy. Jeden z nich byl hasič, který věděl, čím nejlépe popálenou tvář mladého děvčete opečovat, než se objeví další profesionální pomoc.

Jake Cardwell místo působení v Pardubicích bude pečovat o svou přítelkyni
Jake Cardwell místo působení v Pardubicích bude pečovat o svou přítelkyni

„Zemřu?" ptala se údajně krátce poté Engelová svého přítele, teď už bývalého hráče Pardubic. Jeho odpověď byla negativní. „A budu ještě někdy krásná?" pokračovala.

„Pro mě budeš krásná vždycky," řekl tehdy Cardwell.

Její stav byl vážný a nedalo se zaručit, že přežije. Lékaři v Torontu ji na tři týdny uvedli do umělého spánku a následovaly tři operace. Ta úvodní trvala dokonce dvanáct hodin! A málem došlo i na amputaci levé ruky...

Enegelová se teď zotavuje, ale má popáleniny druhého/třetího stupně zhruba na 35% těla (ramena, nohy trup a obličej). A těžké šrámy na duši. Stejně jako celá její rodina a sám Cardwell, jenž vše viděl na vlastní oči. Uběhly dva měsíce, život je pro mladou slečnu ale stále hodně těžký. Každý den v 5 ráno ji probudí bolavý krk a pocit, který přirovnává k řezání skalpelu po těle.

Od kruté a bolestivé smrti ji tehdy mimochodem zachránil právě Cardwellův rychlý zásah. Teď se o ni rodák ze státu Ontario denně stará, což mimochodem zahrnuje hodiny masírovaní poničené kůže a jizev, či přesuny na fyzio i psychoterapii.

Ceciho přítelkyni, která ji nešťastně zapálila, prý rychle odpustila. Společně s obráncem Senators ji pravidelně chodili navštěvovat. Teď už Engelová leží v nemocnici v Ottawě. Blíže domovu. Nesmí na slunce, nesmí ani používat makeup a nosit například džíny, které by mohly dráždit její citlivou pleť.

Poblíž má ale stále ex-aprdubického Cardwella. Rytíře, který ji asi zachránil život.

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga nabízí celkem 52 kol základní části, po které následuje play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >>

MS v hokeji 2019 (Slovensko)Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Speciály 2019: MS v biatlonu * MS v alpském lyžováníČlánky odjinud


Články odjinud