Ondřej Kuchař
17. září 2020 • 13:48

Rána pro Spartu, Kvapil končí! Odmítl přistoupit na snížení platu

Vstoupit do diskuse
5
TOP VIDEA
Soukalová s hvězdami. Květiny pro Wiererovou, Bö vysekl kompliment
Slabý Jílek ztratil kabinu a podlehl Minářovi. Olomouc v rozkladu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měl být členem elitní lajny Sparty. Spolu s Michalem Řepíkem a Romanem Horákem mohl Marek Kvapil tvořit nejúdernější extraligové trio. Jenže nakonec se tak nestane. Zkušený 35letý útočník v klubu nečekaně končí. Podle informací iSport.cz jsou důvodem peníze.Pouhý den před úvodním zápasem nové sezony přišla Sparta o jednoho z klíčových útočníků. V pátek se Pražané představí na ledě Plzně, bude jim však scházet forvard Marek Kvapil. Ve čtvrtek odpoledne to klub oznámil na svém webu. Důvody neuvedl. „Nikdo z klubu se k tomu zatím nebude vyjadřovat,“ stojí v prohlášení.

Podle zjištění iSport.cz jsou za rozvodem peníze. Sparta se podobně jako další celky nejvyšší soutěže rozhodla přistoupit k plošnému snížení platů hráčů, a to o dvacet procent. Všichni s tím měli souhlasit, nikdo neměl problém. Až na Kvapila. „Odmítl na to přistoupit. Trenéři pak měli říct, že za těchto okolností ho v kabině nechtějí,“ řekl pro iSport.cz nejmenovaný zdroj.

V minulé sezoně odehrál Kvapil za Spartu pouhé čtyři zápasy. Zranil se hned v prvním kole po ataku plzeňského obránce Michala Houdka. Pak ho trápily i další zdravotní trable. V závěru základní části stihl přidat jen další tři utkání. V rudém dresu zapsal tři asistence, z gólu se neradoval.

Kam povedou další kroky mistra světa z roku 2010 a dvojnásobného šampiona KHL? Mluví se o zájmu ze zahraničí.

HC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
5
Články odjinud


Články odjinud