VIDEOGRAFIKA: Král přesilovek Hübl. V oslabení vládla legenda Pardubic | iSport.cz
21. září 2020 • 20:50

VIDEOGRAFIKA: Král přesilovek Hübl. V oslabení vládla legenda Pardubic

Autor: adl, TV iSport
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Fenin o svém pádu z okna: Kombinace prášků na spaní s chlastem je šílená!
iSport podcast: Legenda, nebo úředník? Kdo by mohl vést FAČR po Malíkovi?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Speciální týmy jsou v hokeji klíčové, to je známá věc. Přesilové hry a oslabení často rozhodují i zápasy v Tipsport extralize. Víte, kdo za dosavadních 27 ročníků české nejvyšší soutěže nastřílel nejvíce branek v početní výhodě? Přesilovkám kraluje stále ještě aktivní Viktor Hübl. A co trefy při vlastním oslabení? Tam je situace ještě jednoznačnější. Podívejte se na unikátní VIDEOGRAFIKY z dílny iSport TV!Na čele přesilovkových střelců se zezačátku točila jména jako Pavel Janků či Vladimír Růžička, přelom tisíciletí zase patřil dvojici Ladislav Lubina – Viktor Ujčík, který se v roce 2002 jako první dostal na 50 gólů. O šest let později se na čelo dostal David Hruška, než ho o rok později vystřídal Jaroslav Balaštík, který se pro změnu jako první dostal na metu s číslem 100.

Už v té době se v elitní desítce nicméně pohyboval Viktor Hübl. A když se Balaštíka nepovedlo přeskočit ani Petru Tonovi či Tomáši Vlasákovi, přišel na řadu stále aktivní litvínovský veterán. Ten se po posledním ročníku zastavil na čísle 122, které může stále rozšířit. Balaštík ukončil kariéru v roce 2015 se 116 přesilovkými trefami. Nikdo z dalších aktivních hráčů se už v TOP10 nenachází.

VIDEOGRAFIKA: Jak extraligoví střelci sbírali body v přesilovkách?

Ladislav Lubina, Petr Ton, Richard Král či Jaroslav Kudrna. Taková jména se objevila na čele střelecké tabulky při vlastním oslabení v 90. letech a na přelomu tisíciletí. V roce 2007 skočil na první místo Petr Sýkora. Bývalý pardubický útočník nasázel za svou extraligovou kariéru úctyhodných 28 branek v početní nevýhodě.

Na druhém místě trůní Ondřej Kratěna (21), který stihl předstihnout Richarda Krále (19). Z aktivních hráčů se „na bednu“ mohou protlačit ještě Viktor Hübl (18), Martin Adamský (18, aktuálně hraje Chance ligu za Havířov) či Michal Vondrka (15), kteří se drží v elitní desítce.

VIDEOGRAFIKA: Král oslabení? Petr Sýkora! Kdo ho může předstihnout?

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
0
14.kolo
Články odjinud


Články odjinud