Tvrdé tresty v extralize! Pospíšil a Jank dostali stopku na tři zápasy

Autor: ČTK, adl
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Disciplinární komise hokejové extraligy potrestala útočníka Tomáše Pospíšila z Litvínova zákazem startu ve třech utkáních za faul loktem (DK překvalifikovala zákrok na zásah do hlavy a krku) na obránce Filipa Hronka z Hradce Králové v nedělní dohrávce 20. kola. Za nedovolený zákrok kolenem ve stejném utkání na kanadského útočníka Samsona Mahboda byl suspendován rovněž na tři zápasy hradecký obránce Bohumil Jank, navíc dostal pokutu ve výši deseti procent základní měsíční odměny.

Trest na jedno utkání a sankci ve výši deseti procent platu vyměřila disciplinárka také zlínskému útočníkovi Bedřichu Köhlerovi za sekání na rakouského útočníka Petera Schneidera z Komety z nedělního utkání 20. kola v Brně.

Pospíšil byl za zákrok na Hronka v deváté minutě vyloučen na pět minut a do konce utkání. „Zákrok byl veden na protihráče, který nebyl v držení kotouče a zcela mimo jeho zorný úhel. Hráč, který si musel být vědom, že soupeř se na zákrok nemůže připravit, se bezprostředně před střetem napřímil a protihráče zasáhl ramenem do oblasti hlavy,“ uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě.

Třiatřicetiletý Pospíšil, který si v této sezoně připsal v deseti zápasech čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí, bude muset vynechat úterní domácí duel Vervy s Olomoucí, páteční zápas v Pardubicích i nedělní na ledě Sparty. Vrátit do hry se může za týden doma proti Mladé Boleslavi.

Mountfield HK - Litvínov: Hronek padl k zemi! Pospíšil za faul loktem předčasně skončil

Jank za faul kolenem na Mahboda dostal od sudích Adama Kiky a Tomáše Micky v utkání dvouminutový trest. „Nedokázal zareagovat na úhybný manévr protihráče po odehrání puku, při čelně vedeném zákroku ho zasáhl aktivním vystrčením nohy proti směru jízdy do pravého kolene,“ uvedl Ujčík. Jankovi přitížilo, že byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a Mahbod po zákroku duel nedokončil.

Osmadvacetiletý Jank, který v tomto ročníku zaznamenal v osmi duelech dva body za gól a asistenci, vynechá domácí duely Mountfieldu v úterý proti Třinci, v pátek proti Spartě i nedělní vystoupení v Třinci. Zařadit se do sestavy může příští týden v úterý, kdy Východočeši hostí na vlastním ledě Kometu Brno.

Pro Köhlera skončil zápas v Brně ve 14. minutě, kdy jej rozhodčí Vladimír Pešina a Petr Lacina vyloučili na pět minut a do konce utkání. „Ve snaze zabránit protihráči získat kotouč ho hráč nejdříve sekl směrem zdola nahoru do slabin a potom postrčil na ledovou plochu. Následně znovu zasáhl protihráčův rozkrok, přičemž zatažením hole intenzitu zákroku zvýraznil,“ prohlásil Ujčík a přihlédl k tomu, že Köhler byl za poslední dva roky trestán.

Kometa Brno - Zlín: Köhler zasáhl Schneidera hokejkou mezi nohy. Utkání pro něj skončilo

Pětatřicetiletý Köhler, jenž v sezoně v 11 utkáních vstřelil čtyři góly, si trest odpyká v úterý, kdy se Zlín představí v Českých Budějovicích. V pátek, kdy Berani hostí právě Motor doma, už bude k dispozici.

Pokutu 5000 korun za nesportovní chování dostali obránci Jan Švrček z Olomouce a Ladislav Šmíd z Liberce. Švrček byl potrestán za „neoprávněné verbální protesty proti uloženému trestu“ v pátečním domácím utkání 7. kola proti Spartě a Šmíd za „teatrální gesta, pokřikování na rozhodčí a ironické tleskání na trestné lavici po uloženém trestu“ v nedělním duelu 20. kola v Českých Budějovicích.

Švrček dostal za svou reakci v 17. minutě od sudích Oldřicha Hejduka a Petra Úlehly desetiminutový trest. Šmída v čase 59:36 vyloučili titíž rozhodčí nejdříve na deset minut a potom i do konce utkání.

Napomenutím potrestal předseda disciplinární komise nesportovní chování mladoboleslavského útočníka Davida Šťastného za „slovní protesty a teatrální odhození hole“ v nedělním duelu ve Zlíně a vítkovického obránce Romana Poláka za „slovní výpady a teatrální gesta na trestné lavici po uloženém trestu“ v pátečním zápase proti Českým Budějovicím.

1. Sparta 52 32 3 6 11 194:116 108
2. Třinec 52 31 4 5 12 187:130 106
3. M. Boleslav 52 26 6 7 13 167:126 97
4. Liberec 52 24 8 5 15 152:118 93
5. Plzeň 52 24 6 7 15 170:128 91
6. Mountfield 52 26 4 3 19 144:127 89
7. Pardubice 52 21 7 4 20 141:146 81
8. Vítkovice 52 20 4 6 22 130:142 74