Omluva za „polské Židy“. Oceňuji, že se Sparta sama ozvala, říká Moder | iSport.cz
Květoslav Šimek
20. září 2021 • 12:56

Omluva za „polské Židy“. Oceňuji, že se Sparta sama ozvala, říká Moder

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
INSIDER: Kuchta střílel do vlastních řad, říká Siegl. Proč málem neudržel slzy?
iSport podcast: Slávistická zranění už jsou únava materiálu. Co průvan v kádru?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šéf třineckých hokejistů Ján Moder dodatečně ocenil reakci vedení hokejistů Sparty Praha za smutný moment, který pokazil parádní páteční bitvu mezi Spartou a Třincem (4:7). Z kotle sparťanů ve 35. minutě zazněl směrem k Ocelářům hanlivý antisemitský pokřik: „Polský Židi!“ Pražský klub se od podobných pokřiků distancoval, za fanoušky se omluvil. Následovala i oficiální omluva kolegům z Třince.„Musím ocenit, že nám od Sparty okamžitě přišla na klub omluva za nevhodné skandování fanoušků. Krásné gesto,“ komentoval prezident třineckého klubu Ján Moder. „Já na tom zápase v Praze nebyl, sledoval jsem ho jenom online, ale musím říct, že tohle skandování bylo nešťastné. Na různé nadávky jsme zvyklí, my i Sparta, ale tohle bylo opravdu moc.“

I proto ocenil dodatečnou omluvu, kterou na klub během víkendu poslala Barbora Snopková, generální ředitelka Sparty. „Potěšilo nás to. Věřím, že i tohle pomůže zklidnit vášně. A že to mezi námi a Spartou bude zase jiskřit jenom na ledě. Těšíme se na další zápasy,“ dodal Moder.

Reakce přišla i ze strany vedení soutěže. Pražskému klubu bylo nařízeno, aby sám dle svého uvážení určil opatření k eliminaci podobného nesportovního chování diváků.

Bitku odstartoval střet Ondřeje Mikliše s Petrem Vránou
Bitku odstartoval střet Ondřeje Mikliše s Petrem Vránou

HC Oceláři Třinec Vše o klubu ZDE

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
1
18. kolo
Články odjinud


Články odjinud